forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Longin Łępicz - Niezapomniane fotografie...

Miasto - foto-info.pl.

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza 27 listopada 2009 r, o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy fotografii Longina Łępicza pt.  "Niezapomniane fotografie…".

Longin Łępicz - Niezapomniane fotografie…
 
Longin Łępicz - urodzony w 1933 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, zmarł w 2008 roku. Wykształcenie wyższe, studiował w akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Całe życie pracował w Hucie Ostrowiec (stanowiska od mistrza do zastępcy dyrektora Huty). Pełnił liczne funkcje społeczne. Fotografować zaczął od 1955 roku. Początkowo aparat wykorzystywał by dokumentować wyprawy turystyczne. Należał do grona współzałożycieli Świętokrzyskiego Towarzystwa Fotograficznego przy Hucie w Ostrowcu  Świętokrzyskim. Fotograficzną twórczość Longina Łępicza  można podzielić na 2 etapy: z przełomu lat 50 i 60. (najchętniej wykonywał wówczas zdjęcia w konwencji fotografii ojczystej) oraz okres od drugiej połowy lat 90. Autor albumu „Zapomniane Fotografie” wydanego z okazji obchodów 400 lecia  lokacji miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Od 4 kwietnia 2002 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W swym zestawie autorskim przedstawił nieistniejący już most na rzece Kamiennej, na który patrzył nie tylko okiem inżyniera ale także wrażliwego twórcy, który w płatach rdzy trawiącej metal dostrzega abstrakcyjne obrazy. Jego fotografia urzeka prostotą i szczerością wypowiedzi. Za twórczy wkład w rozwój fotografii i wspaniały artystyczny powrót do pasji z lat młodości zwieńczony przyjęciem w szeregi ZPAF został nagrodzony w 2006 roku  Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Swe prace prezentował na wystawach indywidualnych w: Ostrowcu  Świętokrzyskim, Kielcach, Krakowie, Zamościu, Rzeszowie, Siedlcach, oraz wystawach zbiorowych na terenie całego kraju. Aktywnie uczestniczył w plenerach organizowanych przez Okręg Świętokrzyski ZPAF (art-eko) oraz Podlaskim Przełomie Bugu. Był współzałorzycielem Fotoklubu Galeria MCK działającego przy Miejskim Centrum Kultury. Poprzez swoje pogodne usposobienie łączył kilka pokoleń pasjonatów fotografii, chętnie służąc i dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem.  Pozostawił po sobie między innymi unikalną dokumentacje Starego Zakładu wykonaną z wierzy ciśnień (najwyższy punkt w mieście) na moment przed okresem rewitalizacji obszarów po przemysłowych. Jego prace znalazły się w „Słowniku Biograficznym Fotografów Polskich”.
Longin Łępicz - Niezapomniane fotografie…
 
Longin Łępicz - Niezapomniane fotografie…


Galeria Fotografii - Miejskie Centrum Kultury w Ostrowiecu Świętokrzyskim
Adres: Aleja 3-go Maja 6, Ostrowiec Świętokrzyski
Longin Łępicz - Niezapomniane fotografie…
Wernisaż wystawy: 27 listopad 2009 r, godzina 18.00
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież