forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

K. Frank Jensen - Polska sesja zdjęciowa

Miasto - foto-info.pl.

Zapraszamy 12 listopada 2009 r, o godz. 18.00 do krakowskiej galerii Dyląg na wernisaż wystawy fotografii "Polska sesja zdjęciowa / Polish photo session" których autorem jest duński fotografik K. Frank Jensen.

K. Frank Jensen - Polska sesja zdjęciowa / Polish photo session

Był rok 1963. K. Frank Jensen, duński urzędnik i utalentowany fotograf w jednej osobie, przyjechał do Polski zaintrygowany opowieściami o kraju, w którym, fotografia, inaczej niż w ówczesnej Danii, uważana była za sztukę. Podczas swojej podróży chwytał na czarno-białej kliszy momenty z  życia codziennego polskiej wsi i miasta; obrazy, które już wkrótce miały bezpowrotnie przeminąć, koloryt dnia targowego w Łowiczu, senną atmosferę niedzielnego popołudnia w południowej Polsce, kolejkę ludzi tonących w deszczu przy którejś z warszawskich ulic. Jensen „Poszukiwał autentyku, świadectw zagrożonego i przemijającego życia. Interesował go fotograficzny dokument. Utrwalał tematy, wydarzenia i miejsca, które pod naporem cywilizacji i masowej turystyki odchodziły w przeszłość”.* Prace prezentowane aktualnie w Galerii Dyląg stanowią artystyczny efekt tej podróży.

*Baranowa A., Polska roku 1963 w obiektywie Duńczyka, Kraków 2009 (katalog do wystawy) .


Galeria Dyląg
Adres: Mały Rynek 6/4, I p., Kraków
K. Frank Jensen - Polska sesja zdjęciowa / Polish photo session
Wernisaż wystawy: 12 listopad 2009 r, godz. 18.00
Termin wystawy: 12 listopad - 5 grudzień 2009 r.
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież