Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

17 listopada w Starej Galerii ZPAF w Warszawie odbędzie się wieczór autorski Jesseci Ferguson – słynnej amerykańskiej fotografki specjalizującej się w fotografii otworkowej i technikach szlachetnych.

Jesseca Ferguson - wieczór autorski
 
Jesseca Ferguson jest również wykładowcą fotografii na uczelniach artystycznych w Bostonie, gdzie mieszka i pracuje. Spotkanie będzie świetną okazją do zapoznania się zarówno z twórczością artystki jak i z możliwościami jakie otwierają techniki szlachetne przed współczesnymi fotografami. Jest to także inauguracja nowego cyklu pracowni technik szlachetnych, zorganizowanych przez Studium Fotografii ZPAF, które oprócz tegorocznego gościa specjalnego Jesseci Ferguson, poprowadzą inni mistrzowie technik szlachetnych: georgia Krawiec i Konrad Polesch.

Jesseca Ferguson - zajmuje się fotografią otworkową od 1991. Jej prace były wielokrotnie prezentowane na wystawach i publikowane w USA i Europie. Fotografie Jessici Ferguson znajdują się m.in. w kolekcjach Boston Museum of Fine Arts, Bibliotheque Nationale de France io Museet for Fotokunst in Odense w Danii. Jesecca wykłada w School of the Museum of Fine Arts w Bostonie i Art Institute of Boston at Lesley University.


Związek Polskich Artystów Fotografików - Stara Galeria ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Jesseca Ferguson - wieczór autorski
Termin spotkania: 17 listopad 2009 r godz. 18.00
W górę