forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BZ WBK Press Foto 2009 w Gdańsku

Miasto - foto-info.pl.

Gdańska Galeria Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku będzie kolejnym miejscem prezentacji pokonkursowej wystawy V edycji Konkursu Fotografii Prasowej BZ WBK Press Foto 2009. Wernisaż odbędzie się 13 listopada 2009 r, o godz. 18.00.

fot. Anna Bedyńska
 fot. Anna Bedyńska
BZ WBK Press Foto to doroczny konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". W tym roku nadesłane prace oceniało jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej", Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

fot. Michał Grocholski
fot. Michał Grocholski
Na konkurs wpłynęło niemal 6 tysięcy zdjęć przysłanych przez 325 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii wyróżniono zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Co ciekawe najwięcej nagród w tegorocznym konkursie zdobyli fotografowie nie zrzeszeni, tzw. freelancerzy (aż 10 nagród). Na wystawie pokonkursowej będzie można obejrzeć fotografie nagrodzone i wyróżnione w pięciu kategoriach i typach: zdjęcie pojedyncze oraz fotoreportaż.

Zdjęcie roku BZ WBK Press Foto 2009. fot. Wojciech Grzędziński, NAPO Images

Główną nagrodę oraz tytuł Zdjęcie roku otrzymał Wojciech Grzędziński z "NAPO Images". Nagrodzone Zdjęcie Roku, które powstało na zlecenie „Dziennika”, przedstawia zrozpaczonego mężczyznę tulącego zwłoki swojego brata, zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na miasto Gori w Gruzji.


Oddział Sztuki Nowoczesnej - Oddział Sztuki Nowoczesnej
Adres: Pałac Opatów / ul. Cystersów 18, Gdańsk - Oliwa
BZ WBK Press Foto 2009 - wystawa pokonkursowa
Wernisaż wystawy: 13 listopad 2009 r, godz. 18.00
Termin wystawy: 14 listopad - 07 grudzień 2009
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież