Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Częstochowska Galeria Art Foto zaprasza 5 listopada 2009 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii otworkowej Ewy Ruschkowski pt. "Spojrzenie starego pudła". Wystawa odbywa się w ramach festiwalu fotografii otworkowej OFFO 2009.

Ewa Ruschkowski - Spojrzenie starego pudła - OFFO
 

OFFO 2009 to Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej organizowany co dwa lata na terenie Górnego Śląska. Jest to impreza cykliczna (biennale), w tym roku odbywa sie trzecia edycja festiwalu, która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, dzisiaj znana także za granicami kraju. W tegorocznym Festiwalu fotografii otworkowej OFFO 2009 bierze udział rekordowa liczba ponad stu autorów, których prace można oglądać w około pięćdziesięciu galeriach. Podczas Festiwalu można będzie zobaczyć prace pochodzące m.in. z Francji, Argentyny, Australii, USA czy Rosji. Tak duża liczba wystaw pozwala ukazać nie tylko różnorodność efektów, jakie można uzyskać przy wykorzystaniu camery obscury, lecz również wielość punktów widzenia i poglądów na temat fotografii, sztuki czy, po prostu, rzeczywistości.

Ewa Ruschkowski - Urodzona w 1959 r w Świdnicy. Od 1985 mieszka i pracuje w Niemczech. W 1993 została zatrudniona w Galerii Miejskiej w Iserlohn. W latach 2004 - 2007 studiowała na Wydziale Grafiki ASP we Wrocławiu, kierunek Fotografia i Multimedia. W 2007 roku uzyskała dyplom licencjacki pod kierunkiem prof. Andrzeja Batora. Ewa Ruschkowski brała udził w wielu wystawach zbiorowych m.in. "Fabryka Fotografii", będąca częścią Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi (2008 r.), festiwalu "Sztuka i dokumentacja" w Łodzi (2009 r.). Wystawy indywidualna - wystawa fotografii otworkowej "Widoki starego pudła" w Muzeum Barendorf, Iserlohn (2008 r.).
 

 Regionalny Ośrodek Kultury, Galeria ARTFOTO
ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa
Ewa Ruschkowski - Spojrzenie starego pudła - OFFO
Wernisaż wystawy: 5 listopad 2009 r. godz. 17.00
Termin wystawy: 5 - 18 listopad
Strona domowa: Galeria ART FOTO
W górę