forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Janusz Musiał - Tajemnice ogrodu - OFFO

Miasto - foto-info.pl.

Zapraszamy dzisiaj na o godz. 18.00 do Miejskiej Galerii Domu Kultury Batory w Chorzowie gdzie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Tajemnice ogrodu i projekcje filmów otworkowych Janusza Musiała. Wystawa odbywa się w ramach festiwalu fotografii otworkowej OFFO 2009.

Janusz Musiał - Tajemnice ogrodu
 
OFFO 2009 to Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej organizowany co dwa lata na terenie Górnego Śląska. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, znana także za granicami kraju. W tym roku w OFFO bierze udział rekordowa liczba ponad stu autorów oraz około pięćdziesięciu galerii. Podczas Festiwalu można będzie zobaczyć prace pochodzące m.in. z Francji, Argentyny, Australii, USA czy Rosji. Tak duża liczba wystaw pozwala ukazać nie tylko różnorodność efektów, jakie można uzyskać przy wykorzystaniu camery obscury, lecz również wielość punktów widzenia i poglądów na temat fotografii, sztuki czy, po prostu, rzeczywistości.

Janusz Musiał - Tajemnice ogrodu
 
Janusz Musiał  - absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Wydziału Fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2005 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W swoich pracach podejmuje próby refleksji nad środowiskiem naturalnym, technokulturą, czasem, przestrzenią, prędkością, światłem, dotykiem, wizerunkiem, pamięcią. Poddaje analizie medium fotografii oraz media monitorowej reprezentacji. Jego twórczość powstaje na polach granicznych - obrzeżach fotografii. Sięga do jej źródła jako medium reprezentującego świat realny i korzystając z jej intermedialnych powiązań oraz możliwości, przetwarza ją przez uniwersum własnej wrażliwości, kreuje obrazy - przekazy, które są wizualizacją autorskiej wyobraźni.
 

Galeria Gala w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie
Adres: ul. S. Batorego 6, Chorzów
Janusz Musiał - Tajemnice ogrodu
Wernisaż wystawy: 3 listopad 2009 r, godz. 18.00
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież