Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie na wernisaż pokonkursowej wystawy V edycji konkursu fotografii prasowej BZWBK Press Foto 2009.

Zdjęcie roku BZ WBK Press Foto 2009. fot. Wojciech Grzędziński, NAPO Images
BZ WBK Press Foto to doroczny konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". W tym roku nadesłane prace oceniało jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej", Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

Magdalena Ubysz
fot. Magdalena Ubysz
Na konkurs wpłynęło niemal 6 tysięcy zdjęć przysłanych przez 325 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii wyróżniono zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże.

Główną nagrodę oraz tytuł Zdjęcie roku otrzymał Wojciech Grzędziński z "NAPO Images". Nagrodzone Zdjęcie Roku, które powstało na zlecenie „Dziennika”, przedstawia zrozpaczonego mężczyznę tulącego zwłoki swojego brata, zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na miasto Gori w Gruzji.

Pokonkursowa wystawa najlepszej polskiej fotografii prasowej BZ WBK Press Photo 2009 jest imprezą towarzyszącą Wystawie World Press Photo 2009.
 
Jacek Świerczyński
fot. Jacek Świerczyński
 

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Adres: pl. Szczepański 3a, Kraków
BZ WBK Press Foto 2009
Wernisaż wystawy: 3 listopad 2009 godz. 15.00
Termin wystawy: 3 - 24 listopad 2009 r.
W górę