Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Centralny Basen Artystyczny w Warszawie zaprasza 7 listopada o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii „Akt” Tomka Staszewskiego.

Akt - Tomek Staszewski
 
Wystawa „AKT” Tomka Staszewskiego to projekt zaplanowany, celowo nie do końca spójny i nienazwany. Skonstruowane różne płaszczyzny postrzegania światła i „materii” ciała mają spotęgować doznania odbiorcy. Autor nie nakreśla dosłownej wizji swojej twórczości, pozostawia furtkę, a raczej wrota dla własnej interpretacji przez odbiorców. Stworzenie przenikających się stref, przechodzenie z mroków w światła plus mistycyzm innych kadrów doskonale ze sobą współgrają. Konwencję łamią tylko kadry „krzyżowań”. Odczytane jako prowokacja do dialogu nad współczesnym światem i wizjami artystycznymi w odniesieniu do religijnej mistyki.

Akt - Tomek Staszewski

Wprowadzanie barw do świata szarości to prawdopodobnie zaproszenie przez autora do nowych projektów, ponowne zainteresowanie wizją „aktu nieartystycznego”. Ciekawe czy w dalszej pracy twórczej zechce kontynuować ten emocjonujący i obiecujący wątek. Bez wątpienia wystawa jest łakomym kąskiem dla koneserów i zabłyśnie na warszawskiej mapie kulturalnej. Oryginalność przekazu potwierdza motto autora - „uprawiam subiektywny obiektywizm”. Wydruki dużego formatu jeszcze mocniej oddziałują na wyobraźnię. Zapraszamy, warto zobaczyć!

Akt - Tomek Staszewski
 
Akt - Tomek Staszewski


Centralny Basen Artystyczny
adres: ul. Konopnickiej 6, Warszawa
Akt - Tomek Staszewski
Wernisaż wystawy: 7 listopada 2009, godz 18.00
Termin wystawy: 7 listopad - 7 grudzień 2009 r.
W górę