Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zapraszamy 22 października 2009 roku o godz. 18.00 do siedziby InfoQultura w Warszawie na wernisaż wystawy Wykluczone! który będzie połączony z koncertem Studia Dźwięków Niemożliwych. Wystawa odbywa się w ramach trzeciej edycji konkursu Wykluczone! fotografia - film - architektura i przestrzeń.

 

Celem przedsięwzięcia, oprócz oczywistej dokumentacji, jest stworzenie platformy dyskusji, o tym co dziś jest, a co nie jest zabytkiem, co jest, a co nie jest interesem społecznym, jak ma wyglądać krajobraz kulturowy w XXI wieku, czym jest przestrzeń publiczna, dziedzictwo kulturowe, co się opłaca ze społecznego punktu widzenia…opuszczone, zaniedbane, wymarłe, zdewastowane…obiekty przemysłowe, dworce, domy, tereny i rzeczy… ! - wykrzyknik przy nazwie to niezgoda na bezmyślne pozbywanie się śladów przeszłości, które mogłyby znaleźć sobie dziś nową funkcję.

Wystawie towarzyszyć będzie otwarta sesja Wykluczone”? – dla kultury! w poszukiwaniu strategii (3 listopad 2009 r, godz. 18.00) w której udział wezmą m. in.:
Włodzimierz Pujanek, Zbigniew Belowski, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Anna Grzechnik, Muzeum Powstania Warszawskiego
Jolanta Wiśniewska, Muzeum Warszawskiej Pragi
Marcelina Chodyniecka-Kuberska, Tomasz Bierezowski, Stowarzyszenie Forum Rozwoju Olsztyna
Monika Dzięgielewska-Geitz, Instytut PAN - ERCE, Łódź, promotorka koncepcji ekonomii zintegrowanej rewitalizacji
Krzysztof Wittels,  Zuzanna Fogt, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Sokołowsko
Krzysztof Wrona, Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Odnowica, Dąbrowa Dolna
Klara Kopcińska & Józef Żuk Piwkowski, Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP

Sesja poświęcona będzie różnym wizjom adaptacji budynków postindustrialnych i miejsc wykluczonych na cele kulturalne i edukacyjne. Wezmą w niej udział osoby i przedstawiciele organizacji/ instytucji działających (na różnych etapach zaawansowania – od pomysłu/ projektu po zaawansowaną działalność)  w rewitalizowanych i postindustrialnych obiektach w całej Polsce. Planujemy też powołać Radę WYKLUCZONYCH!, która będzie wspierała kolejnych szaleńców zamierzających ratować podupadające obiekty.


InfoQultura
Adres: plac Konstytucji 4, Warszawa
Wykluczone! 2009
Wernisaż wystawy: 22 października 2009 roku, godd. 18.00
Termin wystawy: 22 październik - 3 listopada 2009 r.

Druga edycja wystawy Wykluczone! 2009 będzie prezentowana na Dworcu Centralnym w pasażu obok wejścia do Złotych tarasów.
Termin wystawy: 5 listopada 2009 r.
W górę