forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Życie Milesa Davisa na fotografiach

Miasto - foto-info.pl.

W paryskim Cite de la Musique zorganizowano dużą wystawę fotografii obrazujących życie jednego z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków dwudziestego wieku - Milesa Davisa pt. "We want Miles".

We want Miles - wystawa fotografii
 
Miles Davies - amerykański trębacz, kompozytor, lider legendarnych grup jazzowych, stał na czele niemal każdego istotnego etapu rozwoju jazzu od czasów drugiej wojny światowej, po lata dziewięćdziesiąte. Pojawił się na wielu spośród ważnych nagrań bebopowych, był prekursorem jazz rocka i nagrał pierwszy cool jazzowy album.
Wystawa "We want Miles" obejmuje zdjęcia z lat 1926 - 1991, od momentu jego dzieciństwa w St. Louis po ostatni koncert w Paryżu, który artysta dał kilka dni przed śmiercią.
 
We want Miles - wystawa fotografii
 
We want Miles - wystawa fotografii
 
We want Miles - wystawa fotografii

Wystawa potrwa od 16 października 2009 do 17 stycznia 2010 r.


Cité de la musique
Adres: 221, avenue Jean-Jaurès - 75019 Paryż, Francja
We want Miles - wystawa fotografii
16 października 2009 - 17 stycznia 2010 r.
strona domowa: Cité de la musique
Podobne artykuły :

» Dagmara Dominik-Ogińska - Pejzaże irrealne

Dolnośląski Okręg ZPAF oraz Galeria Za Szafą we Wrocławiu zaprasza 31 lipca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Dagmary Dominik-Ogińskiej pt. "Pejzaże irrealne".

» Iza Maciusowicz - Konotacja

Galeria Obok ZPAF w Warszawie zaprasza w środę 22 lipca 2015 r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Izy Maciusowicz pt. "Konotacja".

» Terasa Solarz – Fotografie

Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu Zdroju zaprasza 18 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Teresy Solarz pt. Fotografie i spotkanie z autorką.

» Kobieta na wojnie - wystawa fotografii

Zapraszamy 2 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 do Kordegardy w Warszawie, na wystawę prac trzech znakomitych fotoreporterów polskich: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera, Maksymiliana...

» Kasia Fortuna - Siła Piękna

Ney Gallery & Prints w Warszawie zaprasza 13 lutego o godz. 18.00 2015 roku na wernisaż wystawy fotografii Kasi Fortuny pt. Siła Piękna. Wystawa potrwa do 28 lutego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież