Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Miasto: Sosnowiec

7bisZapraszamy 9 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 do Galerii Extravagance w Sosnowcu na wernisaż wystawy fotografii oraz video-artu Patrycji Pawęzowskiej pt. „Tożsamość obrazu”. Podczas spotkania odbędzie się oprowadzanie autorskie oraz akcja artystyczna - eksperyment z dziedziny socjologii sztuki. Dodatkowo 7 maja odbędzie się pokaz filmów Patrycji Pawęzowskiej i Eny Kielskiej.

Na wystawie m.in. realizacja „The Family” – część „praktyczna” jej pracy doktorskiej pt. „Tożsamość obrazu”, realizowanej w ASP Katowice. „Wystawa ta jest zapisem poufnego dialogu zainicjowanego przez wyobraźnię; jest odpowiedzią na zagadnienie identyfikacji siebie w przestrzeni życia. Tworzenie obrazu pozwala mi zapanować nad osamotnieniem i lękiem, odnawia intymne relacje z bliskimi.” Patrycja Pawęzowska

Podejmuje temat utożsamiania lub nieutożsamiania się ze swoim wizerunkiem, akceptacji siebie, interakcji z naszym otoczeniem. W swoim najnowszym cyklu bada wzajemny wpływ osób sobie bliskich.

Sprzeciwia się popkulturowemu plastikowemu wizerunkowi człowieka; poszukuje odmiennej, bardziej naturalnej estetyki. Pokazuje ciało niedoskonałe, poddane upływowi czasu, ale oddające psychikę postaci. Poprzez częsty zabieg zasłonięcia twarzy skłania do pytań o to, co jest w nas jednostkowe, a co ogólnoludzkie.

Razem z Eną Kielską (reżyserem, scenarzystą) tworzą filmy metodą poklatkową, m.in. nagrodzone już na kilkudziesięciu festiwalach „Śledztwo”.

Jest to sztuka głęboko humanistyczna.

Kurator Małgorzata Malinowska-Klimek

300bis

Patrycja Pawęzowska - urodzona 1977 r. w Będzinie. Artysta fotografik, członek ZPAF Doktorantka ASP w Katowicach. Artystka pochodzi z Będzina. Tworzy fotografię kreacyjną, bardzo oryginalną. Wystawa jest prezentacją jej kilku cykli fotograficznych (towarzyszy im zapis filmowy). Używa technik analogowych, w tym polaroidu. Ciekawy, przestrzenny – instalacyjny charakter ekspozycji. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Wyraża się za pomocą szeroko rozumianego portretu. Ważnym elementem jej zdjęć jest kolor, ale lubi też czarno-biały minimalizm, piękną brzydotę i balansowanie na granicy kiczu. W fotografii ceni sobie możliwość kreowania rzeczywistego świata o nierealnej strukturze. Ceni twórczość Zofii Rydet, Natalii LL, Waldemara Jamy. Była wielokrotną uczestniczką Sosnowieckich Spotkań Artystycznych. Jest bardzo aktywną i kreatywną osobą, a jej prace prezentowane były w wielu galeriach i muzeach w regionie oraz w całej Polsce. Laureatka wielu konkursów. Na swoim koncie ma wystawy indywidualne i zbiorowe. Bierze udział w wielu przeglądach i festiwalach fotograficznych.


Galeria Extravagance - Zamek Sielecki
Adres: ul. Zamkowa/2, Sosnowiec
Patrycja Pawęzowska - Tożsamość obrazu
Wernisaż wystawy: 9 kwiecień 2018 r. godz. 18.00
Termin wystawy: 9 kwiecień - 13 maj 2018 r.

W górę