Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Miasto: Zamość

waldemar siatkaZapraszamy 6 listopada br. o godz. 16.00 do zamojskiej Galerii Fotografii Ratusz na wernisaż i wystawę fotografii Waldemara Siatki pt. „Pół cieniem, pół serio”. Wystawa potrwa do 30 listopada 2017 r.

Technologię odkryliśmy prawie na samym początku. Towarzyszy nam ona odkąd zaczęliśmy czynić sobie ziemię poddaną. Pod różnymi postaciami przenika nasze życie i wpływa na nie. Stale i wciąż i tak bardzo, że prawie jej już nie dostrzegamy. Jest wszechobecna. Stanowi jakby własny wszechświat który przenika się z naszym i który chcemy rozwijać i zmieniać. Nie myślimy o nim a przecież jest.

Wystawa stanowi retrospekcję do obszaru świata techniki, który obecnie, na progu czwartej rewolucji przemysłowej stanowi odległą przeszłość. Prezentowane na wystawie prace powstały w okresie 2015-2017, głównie na terenie Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego oraz Podkarpackiego Zagłębia Naftowego. Opowiadają o zakładach przemysłowych, spośród których część działała jeszcze w latach 60-tych XX wieku. Opowiadają także o fascynacji światem techniki oraz stanowią refleksję nad jego oddziaływaniem na nasze życie codzienne.

Waldemar Siatka - członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, wiceprezes w Zarządzie Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz sekretarz w Zarządzie Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP i Delegat na Walny Zjazd ZPFP. Członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13 oraz Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa w Radomsku. Kurator Galerii Fotografii STYLOWY w Zamościu. Autor sześciu wystaw indywidualnych i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Uczestnik i organizator plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw, warsztatów i innych przedsięwzięć artystycznych. Fotografuje amatorsko, z niewielkimi przerwami, od około 30 lat. Wąskim i szerokim kątem, prawie zawsze w oparciu o światło zastane i często w konwencji reportażu, za pomocą obiektywu opisuje świat. W kadrze interesuje go przyroda (zawsze), krajobraz i architektura. Fascynuje go pejzaż. Eksperymentuje z portretem i fotografią człowieka, we wszystkich jego opowiadaniach. Wiele satysfakcji sprawiają mu nieustanne próby opowiadania za pomocą fotografii o świecie techniki.


Galeria Fotografii Ratusz
Adres: Rynek Wielki 13, Zamość
Waldemar Siatka - Pół cieniem, pół serio
Wernisaż wystawy: 6 listopad 2017 r. godz. 16.00
Termin wystawy: 6 - 30 listopad 2017 r.

W górę