Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Miasto: Wrocław

manfred bator photozon wroclawGaleria sztuki Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu PhotoZona zaprasza na wystawę fotografii Manfreda Batora pt. "Geometria i kolory". Wystawa potrwa do 24 listopada br.

Zadaniem galerii PhotoZona jest prezentacja dokonań powstałych w fotomedialnym nurcie sztuki. Publiczności zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny, który ma swoje źródło w ogólnopolskim środowisku akademickim, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji powstałych w dolnośląskim kręgu artystycznym. Galeria PhotoZona organizuje wystawy o zróżnicowanym charakterze formalnym (fotografia, fotoobiekt, fotoinstalacja itp), które poza miejscem ekspozycji (Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS) będą upublicznione również w mediach elektronicznych i publikacjach.

Manfred Bator - artysta plastyk, teoretyk i krytyk sztuki. Urodzony w 1986 we Wrocławiu. W latach 2006–2011 odbył studia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie uzyskał dyplom w Pracowni Rysunku Profesora Eugeniusza Geta-Stankiewicza oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej Profesora Pawła Frąckiewicza. Dyplom został uznany za najlepszy na kierunku grafika ASP Wrocław 2011. Uczestnik ponad pięćdziesięciu wystaw w kraju i za granicą. Jego działania plastyczne koncentrują się na malarstwie, rysunku, grafice i działaniach w przestrzeni. Doktorant w Instytucie Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wszczął przewód doktorski pod kierunkiem prof. dr hab. Ryszarda Różanowskiego. Publikuje teksty teoretyczne i krytyczne (m.in. w Piśmie Artystycznym Format, Piśmie Naukowo-Artystycznym DYSKURS oraz w Sztuce i Dokumentacji).

Kurator wystawy: Agata Szuba


Manfred Bator - Geometria i kolory
Galeria sztuki Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu PhotoZona
Adres: Rynek-Ratusz 24, Wrocław
Termin wystawy: 27 październik - 24 listopad 2017 r.
PhotoZona we Wrocławiu

W górę