Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

C tomaGaleria Sztuki Współczesnej we Włocławku zaprasza 4 marca 2016 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. "Metafizyka ziaren" której autorem jest Cezary Toma.

Wystawa fotografii artystycznej obrazująca prawdziwą naturę piasku, jest głębokim doświadczeniem autora w procesie poszukiwania prawdy o świecie i o sobie. Wielowymiarowe obrazy piasku wykonane specjalną techniką uwidaczniają jego transcendencję i wywołują odmienne stany świadomości autora, które opisuje w liście do piasku. Więcej fotografii na stronie autorskiej.

Cezary Toma - artysta poszukujący, naukowiec, filozof, pasjonat, fotografuje od ponad ćwierć wieku, specjalizuje się w fotografii artystycznej struktur przyrodniczych. Poprzez obrazy uzyskane w nietypowym kadrowaniu, artysta wyraża siebie, ale fotografia jest dla niego czymś więcej, jest formą medytacji nad pięknem natury, poczuciem więzi z matką Ziemią, jest Zen fotografią. Percepcja obiektów i struktur daje mu energię, a umiejętność dostrzegania piękna naturalnych kompozycji, które podziwia, głęboki spokój. Fotografując, jest poza czasem. Sposób prezentacji fotografii powoduje czasem, że efekt końcowy przypomina bardziej malarstwo niż fotografię. Autor miał kilkanaście prezentacji indywidualnych w obiektach historycznych i galeriach w Szczecinie, Słupsku, Helu, Olsztynie, Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bielsku-Białej. Był uczestnikiem Festiwalu Fringe w Sopocie, wystawiał prace w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Czeladzi oraz w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu w "Genius loci". Współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Słupsku i Elblągu. Jego prace pobudzają wyobraźnię, są łatwo rozpoznawalne, ukazują głębię drugiego i trzeciego planu. Fotografie poruszają wątki ekologiczno - filozoficzne mieszczące się w szeroko pojętym nurcie BioArt. Z najnowszych dokonań autora - wystawa fotograficzna "Tajemnice herbarium" prezentowana w postaci multimedialnej prezentacji w czasie Bydgoskiego Festiwalu Naukowego 2015, powstała z wykorzystaniem mikroskopu stereoskopowego firmy Leica i specjalistycznego oprogramowania do składania obrazów, co umożliwiło oddanie szczegółów budowy roślin z niesamowitą precyzją. Autor pochodzi z Czeladzi, położonej w Zagłębiu Dąbrowskim, obecnie pracuje na stanowisku profesora w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zajmuje się karpologią - nauką o owocach i nasionach.


Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku
Adres: ul. Miedziana 2/4, Włocławek
Cezary Toma - Metafizyka ziaren
Wernisaż wystawy: 4 marzec 2016 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 4 - 31 marzec 2016 r.

 

W górę