Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

tychy azTyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 15 października 2015 roku o godz. 18.30 na finał projektu "Tychy od A do Z" do hallu  Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Mnogość oblicz, jakie odkryły Tychy pozwala na refleksję  dotyczącą infrastruktury miasta, jego charakteru i różnorodności.

Ponad 50 uczestników wzięło udział w projekcie "Tychy od A do Z".  Przemierzając tyskie osiedla, przybyli m.in. z Rudy Śląskiej, Orzesza  czy Mikołowa pasjonaci fotografii wraz z tyszanami przyglądali się  specyfice miasta. Dwa wakacyjne wspólne spacery fotograficzne,  a także samodzielne wyprawy z aparatem zaowocowały mnogością  prezentowanych zakątków Tychów i sposobów ich przedstawienia. Część osób skorzystała także z możliwości konsultacji zdjęć z zawodowymi fotografami, a podczas wrześniowego pokazu zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka mogliśmy zobaczyć, jak wyglądały Tychy przed laty.

"Na wystawie fotografii zobaczymy ciekawą architekturę, szarość i barwy, stare i nowe oblicze czy często niezauważane detale. Dodatkowo multimedialny pokaz slajdów  pozwoli poznać autorów prac i ich spojrzenie na Tychy, a wydany folder umożliwi zabranie kawałka miasta do domu" - zachęca do udziału w wernisażu Magdalena Borucka, której zdjęcie wykonane w Urzędzie Miasta Tychy promuje wydarzenie. "Zapraszamy do Andromedy już w czwartek, 15 pażdziernika o 18.30" - dodaje.
 
Pomysł Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego spotkał się z dużym  zainteresowaniem fotoamatorów i zawodowców. Nie tylko można było poznać nieznane zakątki Tychów, ale przede wszystkim spędzić ciekawie czas, poznać nowych ludzi i wymienić się doświadczeniami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw  Obywatelskich.


Tychy od A do Z
Adres: plac Baczyńskiego 2, Tychy
Termin spotkania: 15 peździernik 2015 r., godz. 18.30
Strona domowa: Tyskie Towarzystwo Fotograficzne

W górę