Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

szymon brodziakGaleria Wnętrz Domar we Wrocławiu zaprasza od 16 października do 8 listopada do oglądania wystawy fotografii kolekcjonerskiej Szymona Brodziaka, Artist Proofs by Szymon Brodziak.

Wystawa będąca efektem współpracy fotografa z wrocławską Vivid Gallery to kolejna z cyklu wystaw promujących album Brodziak One, a pierwsza, podczas której widzowie będą mieli możliwość zakupu autorskich edycji zdjęć (Artist Proofs). Artist Proof to określenie stosowane w grafice i fotografii oznaczające odbitkę autorską, pojedynczą edycję o szczególnej wartości kolekcjonerskiej. Pokazane na wystawie prace są zatem podwójnie wyjątkowe – dzięki historii wystaw, w których uczestniczyły oraz dzięki unikatowym formatom, niedostępnym w ofercie galeryjnej.

Podczas wrocławskiego pokazu zobaczymy kilkanaście wielkoformatowych prac z ostatnich dziesięciu lat fotograficznej działalności Szymona Brodziaka. To zdjęcia kobiet fotografowanych w czerni i bieli, w zaskakujących, czasem kontrowersyjnych sytuacjach i pozach. Ich artyzm, intrygująca atmosfera i emocje, silnie oddziałujące na widza sprawiają, że kadry stworzone dla kampanii reklamowych wielkich marek są dziś samodzielnymi dziełami o unikalnym artystycznym charakterze. Na wystawie pojawią się także prace z limitowanych edycji kalendarzy, między innymi zdjęcia zjawiskowej modelki Leonory Jiménez oraz autorskie fotografie portretowe, ujmujące intymnym nastrojem.

Fotografie Szymona nie tylko prowokują. Przede wszystkim zaskakują. Ich pomysłowość i dramaturgia wizualna sprawiają, że z zainteresowaniem ogląda się każdy element kadru. Zwraca uwagę istotna w tego typu realizacjach elegancja i idealne piękno modelek, ale ważniejsza od nich jest opowiadana przez zdjęcia historia, która jest wyrazem kreatywności autora i jego swobody twórczej w realizowaniu tych pomysłów.Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Szymonem Brodziakiem, którego rozpoznawalny styl sprawił, że krytycy okrzyknęli go „artystycznym spadkobiercą Helmuta Newtona”, a sama Fundacja Helmuta Newtona uhonorowała wystawą Newton, Horvat, Brodziak, którą w berlińskim Muzeum Fotografii można oglądać jeszcze do połowy listopada br. Wystawa jest olbrzymim wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórczości Szymona Brodziaka, jako pierwszego fotografa z Polski i najmłodszego spośród artystów zaproszonych do współpracy przez to prestiżowe muzeum.


Vivid Gallery, Galeria Wnętrz Domar
Adres: ul. Braniborska 14Wrocław
Artist Proofs by Szymon Brodziak
Termin wystawy: 16 październik - 8 listopad 2015 r.

W górę