Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Daria Paryła - Świat w 36 odsłonachZapraszamy 15 kwietnia br. o godz. 17 00 do Centrum Kultury MUZA w Lublinie na wernisaż wystawy fotografii Darii Paryły pt. "Świat w 36 odsłonach".

 

Ekspozycja prezentuje fotografie wykonane podczas kilkunastu podróży Darii Paryły. Autorka uwieczniła na zdjęciach budowle oraz miejsca charakterystyczne dla wielu zakątków świata. Jak mówi: „zdjęcia są moimi zapiskami; osobistymi i całkiem osobnymi. Są fotografie, które żyją swoim życiem; każda uchwycona chwila jest niepowtarzalna, jakby stworzona specjalnie dla mnie. Ciągła zmiana miejsc jest wejściem w inny wymiar, w którym wszystko jest szalenie ciekawe, nowe. Takie wędrowanie jest ekscytujące i niebezpiecznie uzależniające. To jak stanie za kulisami teatru, obserwujemy zmieniającą się rzeczywistość, jesteśmy jej świadkami i aktorami swojego losu. Podróż jest spektaklem najdoskonalszym, niczego bowiem nie możemy być pewni. Możemy jedynie próbować zatrzymać czas. Fotografia uwiecznia wspomnienia, ocala momenty ważne i błahe. To prywatny pamiętnik czytany bez słów, w którym wszystko ma swój czas i swoje miejsce”.

Daria Paryła - doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Społecznych, kierunek: filozofia). Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tłumacz języka angielskiego, fotograf, zajmuje się szkoleniami biznesowymi. Współpracuje z portalem trenerbiznesu.pl. Zainteresowania badawcze: NLP, psychologia komunikacji interpersonalnej, inteligencja emocjonalna, mowa ciała, techniki efektywnego wywierania wpływu oraz techniki negocjacyjne i mediacyjne (ze szczególnym uwzględnieniem mediacji rodzinnych i biznesowych). Ma na swoim koncie publikacje naukowe (z zakresu etyki dziennikarskiej, nowych mediów, pychologii komunikacji interpersonalnej), debiut poetycki w Nowej Okolicy Poetów (2007r.) oraz wystawy fotografii (2008 i 2009).


Centrum Kultury MUZA
Adres: Armii Krajowej 1, Lubin
Daria Paryła - Świat w 36 odsłonach
Wernisaż wystawy: 15 kwiecień 2011 r., o godz., 17 00.
Termin wystawy: 11 kwiecień - 9 maj 2011 r.
Wstęp wolny
W górę