Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Wojciech Grzędziński - Potrzeba wody w SudanieZapraszamy 28 lipca 2010 roku o godz. 18.30 do Leica Gallery w Warszawie gdzie będzie można oglądać wystawę fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt."Potrzeba wody w Sudanie".

 

Wystawą 32 czarnobiałych zdjęć Wojciecha Grzędzińskiego wykonanych w Sudanie, Leica Gallery wspiera akcję budowania studni przez Polska Akcję Humanitarną. Wspólnie z PAH chce skłonić widzów do refleksji i konkretnych działań.

Polska Akcja Humanitarna misję w Sudanie Południowym prowadzi od 2006 roku. Ze środków zgromadzonych dzięki Kampanii Wodnej oraz w ramach innych projektów, m. in. z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, udało się wywiercić i naprawić w sumie 46 studni. Zdarza się, że studnie są eksploatowane 24 godziny na dobę, a jedno ujęcie przypada nawet na 1.500 mieszkańców.

Wojciech Grzędziński
- urodzony się w 1980 roku w Warszawie. Studiował stosowane nauki społeczne, antropologię i pedagogikę rehabilitacyjną. Pracował jako etatowy fotoreporter dla Super Ekspressu, Rzeczpospolitej i Dziennika. Brał udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez agencję VII. Jest współzałożycielem agencji Napo Images. Na polu fotografii interesuje go człowiek w jego codziennym otoczeniu, jak i postawiony wobec sytuacji ekstremalnych. Wojciech Grzędziński jest wielokrotnym laureatem polskich konkursów fotografii prasowej min. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo. Otrzymał m.in. honorowe wyróżnienie w konkursie NPPA oraz nagrodę Visa D’or News 2009 Award. Za reportaż z konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 roku trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo w kategorii Reportaż/Wydarzenia.

 


Leica Gallery
Adres: Warszawa, Centrum Handlowe BlueCity, Aleje Jerozolimskie 179
Wojciech Grzędziński - Potrzeba wody w Sudanie
Wernisaż wystawy: 28 lipiec, godz. 18.30
Termin wystawy: 28 lipiec – 31 sierpień 2010 r.

 

W górę