Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Miles Aldridge - Lavazza 2010 w Galerii B&BBielska Galeria Fotografii B&B zaprasza 5 marca 2010 roku o 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. "Miles Aldridge - Lavazza 2010". Wystawa jest prezentacją zdjęć które znalazły się w najnowszym kalendarzu producenta kawy.

 

Czy możliwa jest "wizualna interpretacja" piosenki? Z tym zadaniem zmierzył się Miles Aldridge robiąc zdjęcia do 18 kalendarza Lavazza łączącego muzykę z fotografią. Brytyjski artysta zapytany o koncepcję powiedział, że ten projekt od razu przypomniał mu Felliniego, charaktery oraz historie z filmów La Strada i La Dolce Vita. Postanowił, więc wybrać piękne kobiety i sfotografować ich znudzenie, niespełnienie.

W sesji wzięły udział Bianca Balti, Georgia Frost, Lydia Hearst, Daisy Lowe, Alexandra Tomlinson i Alek Alexeyeva. Każdemu zdjęciu towarzyszył motyw przewodni - włoska piosenka. Powstały fotografie do takich klasyków, jak: Va' Pensiero, Guarda Che Luna, 'O Sole Mio, Con Te Partir?, Baciami Piccina i Nessun Dorma.

W trakcie wernisażu odbędzie się również spotkanie z przedstawicielami firmy Lavazza.

Miles Aldridge - urodzony w 1964 roku - brytyjski fotograf,  regularnie współpracuje z włoskim Vogue. Jego zdjęcia pojawiały się w wielu czasopismach, pośród których znalazły się m.in.: New York Times oraz New Yorker. Jego prace znajdują się w kolekcjach wielu muzeów, m.in. International Center of Photography w Nowym Jorku i National Portrait Gallery w Londynie. W tym roku Aldridge miał trzy solowe wystawy - w londyńskiej Hamiltons Gallery, nowojorskiej Steven Kasher Gallery i Reflex Gallery w Amsterdamie. Aldridge jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Żyje w Londynie.

 


Galeria Fotografii B&B
Adres: ul. 1 Maja 12, Bielsko-Biała
Miles Aldridge - Lavazza 2010 w Galerii B&B
Wernisaż wystawy: 5 marzec 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 5 marzec - 14 kwiecień 2010 r.

 

W górę