Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Agnieszka Prusak - PowiększenieWrocławska galeria Entropia zaprasza 5 marca 2010 roku o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Prusak pt. "Powiększenie".

 

Na wystawę składają się cykle fotografii wykonane w więzieniu. Autorka portretuje osadzonych w przestrzeni w jakiej funkcjonują i za ich zgodą dokumentuje fragmenty ich codziennej rzeczywistości. Efekt wielomiesięcznej pracy zaskakuje bezpośrednością ujęć portretowych, refleksem fotoreportera w scenach grupowych, wyostrzoną wrażliwością na światłocień klaustrofobicznej przestrzeni. Artystka eksploruje świat niedostępny przeciętnemu widzowi i pokazuje go w wielu planach. Podobnie działa ekspozycja zaaranżowana wspólnie z galerią. Plany ogólne ze spacerniaka, sylwetki ludzi widziane przez siatkę, mocne kadry na wielkoformatowych wydrukach na płótnie budują przestrzeń fizyczną i egzystencjalną wystawy. Seria scen sytuacyjnych eksponowanych w postaci slideshow z projektora wprowadza w codzienność życia osadzonych, a osobne pomieszczenie, w którym centralną część zajmuje drewniany obiekt, dzieło jednego ze skazanych, rodzaj kartoteki z kilkudziesięcioma portretami fotograficznymi, przeistacza się w umowną celę.

Agnieszka Prusak - absolwentka wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa (2003, pracownia prof. A. Dymitrowicza). To autorka wielu wystaw, projektów i akcji autorskich. Od kilku lat zajmuje się fotografią podejmując tematy zaangażowane społecznie.

 


Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4, Wrocław
Agnieszka Prusak - Powiększenie
Wernisaż wystawy: 5 marzec 2010 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 5 - 22 marzec 2010 r.

 

W górę