Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Firma Cortland zaprasza po raz kolejny 25 - 27 września 2009 na warsztaty fotograficzne gdzie można będzie szlifować swój warsztat pod okiem Tomasza Tomaszewskiego, wieloletniego współpracownika National Geographic i jurora wielu konkursów na świecie.


 
Program koncentruje się na praktycznych aspektach uprawiania fotografii. Będzie mowa o całym procesie tworzenia obrazu od naciśnięcia spustu migawki, po wzięcie w rękę wydruku. Znaczną część czasu zajmie praca na komputerze nad swoimi zdjęciami.

Proponowany program zajęć

piątek, 25.09.2009 18.00 - 21.00

  • Czym jest dobre zdjęcie? Jak zauważyć taką fotografię wśród tysięcy jakie dzisiaj wykonujemy aparatami cyfrowymi. Jak kolor, głębia ostrości, światło, gest, wpływają na jakość naszych zdjęć. Jak prawidłowo ustawić aparat? - oto tematy jakimi zajmiemy się pierwszego dnia. Wszystko ilustrowane będzie przykładami, pokazami slajdów i rozmową w życzliwej atmosferze.
sobota, 26.09.2009 9.00 - 19.00

  • Jak zorganizować sobie warsztat pracy: komputer, monitor, dyski, drukarka, oświetlenie, oprogramowanie.
  • Podstawowa wiedza o możliwościach jakie oferuje program Lightroom 2 - jedno z najlepszych narzędzi współczesnego fotografa.
  • Profesjonalny workflow cyfrowej ciemni. Tych Państwa, którzy to przeżyją zapraszamy na obiad, a po nim mamy ciąg dalszy: 
  • Zasady edycji fotografii: jak wyszukiwać najlepsze zdjęcia. Jak przygotować intrygujący, koherentny slideshow, który nie uśpi oglądających po kilku pierwszych minutach. Wstęp do cyfrowej obróbki fotografii.
niedziela, 27.09.2009 9.00 - 15.00

  • Zgodność kolorystyczna, wydruki, papiery, oprawa, czyli jak pozbyć się strachu i nauczyć drukowania naszych fotografii, aby to co widzimy na monitorze komputera, wyglądało tak samo na wydruku papierowym. 

Tomasz Tomaszewski - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Małgorzata Niezabitowska


Tomasz Tomaszewski
 
Tomasz Tomaszewski
 
Tomasz Tomaszewski
 

Cartland Sp z o.o.
TTT - Trzy dni z Tomaszem Tomaszewskim
Termin warsztatów: 25 - 27 wrzesnia 2009 r.
Strona domowa: Warsztaty fotograficzne
W górę