Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Warsztaty fotograficzne z Maciejem DuczyńskimZapraszamy 5 - 7 lipca br, do Gliczarowa Górnego na warsztaty fotografii krajobrazowej „Krajobraz górski” z Maciejem Duczyńskim. Jest to kolejna edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem oraz podróżnikiem.

 

Wprowadzi on uczestników warsztatów w świat swojej fotografii w której światło i kompozycja odgrywają najważniejszą rolę. Edycja warsztatów będzie skupiała się na umiejętności operowania światłem i właściwym doborze elementów w kompozycji. Ponadto wśród poruszanych w czasie zajęć zagadnień znajdzie się postprodukcja w programach graficznych, technika HDR a także wiele innych istotnych w fotografii pejzażowej zagadnień. Celem warsztatów będzie poznanie podstaw świadomej fotografii pejzażowej ze szczególnym uwzględnieniem techniki HDR. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy operowania światłem w fotografii krajobrazowej oraz zasady kadrowania i metody postprodukcji w programach graficznych.

Fotografia pejzażowa stawia szereg wymagań związanych z właściwą kompozycją, wykorzystaniem warunków naturalnych i światła, a elementy te składają się na dobre zdjęcie. Nasze warsztaty pozwolą Państwu na poznanie nie tylko podstaw, ale także filozofii fotografii pejzażowej, która jest nieodłączną częścią fotografii. Prowadzący będzie również pracował z Uczestnikami indywidualnie, zarówno w czasie zajęć plenerowych, jak i podczas wykładów teoretycznych. Podczas warsztatów odbędzie się wycieczka do Morskiego Oka, gdzie pod okiem Maćka Duczyńskiego Uczestnicy będą mogli fotografować pejzaż tatrzański a następnie w czasie wykładów teoretycznych odbędzie się omówienie zdjęć Uczestników. Wykłady prowadzone będą z użyciem praktycznych pomocy w postaci laptopa i sprzętu fotograficznego.

Warsztaty w założeniu mają pomóc Uczestnikom w odnalezieniu właściwej drogi w fotografii pejzażowej. Z tych też względów wymagana jest znajomość podstaw fotografii, w tym operowania czasami, przesłoną i ogniskową.

Program warsztatów:

Piątek 5 lipiec 2011 r.

15.00-19.00 - zakwaterowanie

19.30 - kolacja

20.00 wprowadzenie do fotografii krajobrazowej i górskiej – wykład wprowadzający połączony z prezentacją przykładowych zdjęć i wieczorkiem zapoznawczym

Sobota 6 lipiec 2011 r.

7.00 - śniadanie

8.00 - wyjazd na plener w Tatry

16.00-17.00 - powrót do domu

17.30 - obiadokolacja

18.30 - wykłady poświęcone plenerowi, omówienie zdjęć

Niedziela 7 lipiec 2011 r.

8.00 - Śniadanie

9.00 - zajęcia fotograficzne w terenie

11.00 - wykład dotyczący cyfrowej obróbki zdjęć

14.00 - zakończenie warsztatów

Miejsce:

Gliczarów Górny to jedna z bardziej malowniczych miejscowości położonych na Podhalu. Oferuje wspaniałe widoki na polskie i słowackie Tatry a jej atutem jest dogodne położenie, niedaleko Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Willa W Gliczarowie to nowoczesny pensjonat oferujący komfortowe pokoje i domową atmosferę. Okolica to liczne pagórki, łąki i odludne miejsca pozwalające na fotografowanie Tatr z różnych ujęć, często mało znanych i odwiedzanych.

Cena:

Koszt udziału w warsztatach wynosi 600 złotych od osoby. Cena ta obejmuje: udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, noclegi w komfortowej Willi W Gliczarowie, do dyspozycji pokoje 2,3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, domowe wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji, transport busem do miejsca rozpoczęcia wycieczki pieszej i powrót, poczęstunek w ramach
wieczorku (ogniska) zapoznawczego.

Informacje i rezerwacja:

Krzysztof Siwirski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 600 011 075

Maciej Duczyński - Ur. 1975 w Katowicach. Podczas studiów na Politechnice Śląskiej odkrył swoją pierwszą pasję – podróże. Po kilku latach drugą pasja – fotografię która uzupełniła pierwszą. Do chwili obecnej większość wolnego czasu poświęca na podróżowanie po Europie i fotografię. Jego zainteresowania oscylują głównie wokół fotografii pejzażowej, najbardziej w których przyciągają zimne przestrzenie północnej Europy. Do zainteresowania się właśnie tym gatunkiem fotografii zainspirowały go szkockie pejzaże Zbigniewa Biejata. Fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. W roku 2007 zaczął startować w konkursach fotograficznych, z pewnymi sukcesami. Zdobył do tej pory około 70 nagród i wyróżnień w 20 krajach.

 


Warsztaty fotograficzne z Maciejem Duczyńskim
Termin warsztatów: 5 - 7 lipiec 2011 r.
Strona domowa: Warsztaty fotograficzne

W górę