Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

wsf_logo.jpgPortret i fotografia ekspresyjna z Marianem Schmidtem, mokry kolodion z Łukaszem Pietuchowskim, techniki szlachetne z Tomaszem Mielechem to tylko niektóre z warsztatów fotograficznych, które odbędą się w czerwcu w Warszawskiej Szkole Fotografii.

 


W pierwszy czerwcowy weekend (3-5 czerwca), rozpocznie się druga edycja warsztatów z portretu i fotografii ekspresyjnej autorstwa dr hab. Mariana Schmidta. Na zajęciach poruszane będą m.in. zagadnienia z zakresu formy i treści w obrazie fotograficznym, podstaw portretu i kompozycji oraz nawiązywania kontaktu z osobą portretowaną. Przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej. Część praktyczna będzie obejmowała pracę z modelem według metod Stanisławskiego oraz Lee Strasberga z Actor’s Studio, jak również zaprezentowana zostanie metoda Avedona. Słuchacze będą fotografować pod okiem Mariana Schmidta, a wszystkie zdjęcia będą wykonywane aparatem cyfrowym i od razu omawiane.

Kolejną propozycją 18-19 czerwca jest warsztat poświęcony technikom żelazowym, czyli cyjanotypii w różnych wariantach, który obejmie m. in. tonowanie oraz kalitypie i jej odmianę brąz Van Dycka. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość praktycznego zapoznania się z technikami szlachetnymi, własnoręcznego przygotowania papierów światłoczułych, kopiowania i obróbki odbitek. Zajęcia poprowadzi Tomasz Mielech, na co dzień prowadzący warsztaty fotograficzne z XIX-wiecznych technik fotograficznych.

Warsztaty z mokrego kolodionu, które odbędą się 25-26 czerwca poprowadzi Łukasz Pietuchowski. To propozycja dla osób zainteresowanych zdobyciem nowych umiejętności w zakresie mokrej techniki kolodionowej. Technika ta ma dwa warianty: negatywowy i pozytywowy, tzw. ambrotypia. W pierwszej otrzymujemy obraz negatywowy na przeźroczystym szkle, który możemy kopiować na papierze światłoczułym. W drugiej odmianie, czyli ambrotypii – otrzymujemy obraz pozytywowy na podłożu szklanym przezroczystym i nieprzezroczystym (najlepiej czarnym).
W ramach zajęć odbędzie się wykład oraz zajęcia praktyczne z wykonywania ambrotypów i negatywu szklanego wraz z całym towarzyszącym im zabiegiem chemicznym i technicznym.


Warszawska Szkoła Fotografii
Intensywny miesiąc warsztatów w WSFoto
Adres szkoły: ul.Łazienkowska 14, Warszawa
W górę