Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Fotoplener Maniowy 2011Zapraszamy wszystkich chętnych od 30 kwietnia do 2 maja br. do udziału w ciekaym plenerze fotograficznycm w malowniczej miejscowości Maniowy na Podtatrzu. Organizatorem pleneru jest Pictorial Team. 

 

Celem pleneru jest kształcenie miłośników fotografii wykorzystujących to medium do celów prywatnych i zarobkowych. Plener umożliwi poznanie i naukę obsługi różnego rodzaju narzędzi niezbędnych w pracy fotografa. Foto Open'er jest przewidziany dla wszystkich  pragnących szlifować umiejętności i pogłębiać wiedzę fotograficzną nawet do poziomu zaawansowanej fotografii artystycznej.

Nowością są konsultacje dla tych uczestników pleneru, którzy zechcą przedstawić własne portfolio – czyli ocena zdjęć, pomoc w przygotowaniu zdjęć do różnych celów np. własna strona internetowa, wystawa, zestaw kwalifikacyjny na studia fotograficzne czy ZPAF, itp. Każdy Uczestnik konsultacji powinien przywieźć do 30 swoich najlepszych zdjęć w formie cyfrowej zapisane jako JPEG max 1000 pix dla 72 dpi i około 2oo kb. Wszyscy uczestnicy na kilka dni przed plenerem otrzymają imienne zaproszenie a po zakończeniu pleneru certyfikat udziału w szkoleniu podpisany przez prowadzących.

Plener zaczyna się od przepięknego miejsca na Podtatrzu -  w okolicach Maniów, stąd dwa kroki na Trzy Korony, za plecami Gorce i fantastyczny punkt widokowy Wdżar, niżej Jezioro Czorsztyńskie z dwoma zamkami: Niedzica i Czorsztyn, parę kroków na zachód to kościółek w Dębnie i dwór Tetmajerów w Łopusznej, na wschodzie znane uzdrowisko Szczawnica i pasmo Pienin. Widoki po stronie słowackiej zachwycą nawet wybrednego fotografa. I nie można nie wspomnieć o słynnym przełomie Dunajca i przejściu granicznym w Niedzicy do Słowacji.

Pod okiem Mieczysława Wielomskiego znakomitego pejzażysty, laureata  ponad setki prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych oraz Lucyny Romańskiej, która jak nikt potrafi przybliżyć sposoby tworzenia pięknej fotografii i Agnieszki Tomiczek, znawca tajemnic Photoshopa będziecie mogli rozwinąć swój talent fotograficzny.


Fotoplener Maniowy 2011
Termin pleneru: 30 kwiecień - 2 maj 2011 r.
Strona domowa: Fotoplener Maniowy 2011
W górę