Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Kurs fotografii dla obcokrajowców w WSFotoZapraszamy 7 marca do Warszawskiej Szkoły Fotografii gdzie rozpocznie się kurs fotografii dla obcokrajowców. Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne dla początkujących oraz średnio zaawansowanych miłośników fotografii, prowadzone będą w języku angielskim.

 

Kurs przygotowany jest z myślą o tych, którzy są dopiero na początku swojej przygody z fotografią oraz średnio zaawansowanych fotografach, którzy chcieliby ugruntować zdobytą już wiedzę i dalej rozwijać się w tej dziedzinie sztuki. Kursy prowadzone będą w kilkuosobowych grupach, wyodrębnionych na podstawie umiejętności uczniów.

Plan kursu obejmuje sześćdziesiąt godzin zajęć teoretycznych jak i praktycznych, które odbywać się będą w poniedziałki i wtorki w godzinach wieczornych oraz w weekendy. Zajęcia rozpocznie uznany na całym świecie fotograf humanistyczny dr hab. Marian Schmidt – dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii. Wykładowca wprowadzi słuchaczy w tajemnice m.in. fotografii ekspresyjnej, która pozwoli nauczyć się jak wyrażać siebie poprzez fotografię. Ponadto zaprezentuje zagadnienia z obszaru kompozycji oraz wybranych technik fotograficznych: krajobrazu czy fotografii portretowej. Fotograf zwróci również uwagę, na najczęstsze błędy popełniane podczas fotografowania.

Wykładowcy WSFoto - Paweł Klesyk, Karol Bagiński oraz Maciej Szal - opowiedzą m. in. o możliwościach oraz funkcjach aparatów fotograficznych analogowych i cyfrowych oraz ich odpowiednim wykorzystaniu w różnych warunkach. Uczniowie poznają także podstawy cyfrowej obróbki obrazu, możliwości przechowywania oraz tworzenia bibliotek fotografii, przygotowania plików do druku, a także techniki samego drukowania zdjęć i tworzenia portfolio. Zajęcia obejmują również znaczenie oraz użycie światła naturalnego i sztucznego w fotografii. Kurs uzupełniony zostanie o trzy zajęcia w plenerze, które odbywać się będą w małych grupach, pod opieką profesjonalnego fotografa.

Aby wziąć udział w kursie 7 marca, prowadzonym w języku angielskim, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.wsfoto.art.pl/english, lub zgłosić chęć uczestnictwa bezpośrednio w sekretariacie Warszawskiej Szkoły Fotografii, przy ul. Łazienkowskiej 14 bądź pod numerem telefonu (22) 621-21-98.


Warszawska Szkoła Fotografii
Adres szkoły: ul.Łazienkowska 14, Warszawa
Kurs fotografii dla obcokrajowców w WSFoto
W górę