forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Kurs fotografii dla obcokrajowców

Miasto - foto-info.pl.

Kurs fotografii dla obcokrajowców w WSFotoZapraszamy 7 marca do Warszawskiej Szkoły Fotografii gdzie rozpocznie się kurs fotografii dla obcokrajowców. Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne dla początkujących oraz średnio zaawansowanych miłośników fotografii, prowadzone będą w języku angielskim.

 

Kurs przygotowany jest z myślą o tych, którzy są dopiero na początku swojej przygody z fotografią oraz średnio zaawansowanych fotografach, którzy chcieliby ugruntować zdobytą już wiedzę i dalej rozwijać się w tej dziedzinie sztuki. Kursy prowadzone będą w kilkuosobowych grupach, wyodrębnionych na podstawie umiejętności uczniów.

Plan kursu obejmuje sześćdziesiąt godzin zajęć teoretycznych jak i praktycznych, które odbywać się będą w poniedziałki i wtorki w godzinach wieczornych oraz w weekendy. Zajęcia rozpocznie uznany na całym świecie fotograf humanistyczny dr hab. Marian Schmidt – dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii. Wykładowca wprowadzi słuchaczy w tajemnice m.in. fotografii ekspresyjnej, która pozwoli nauczyć się jak wyrażać siebie poprzez fotografię. Ponadto zaprezentuje zagadnienia z obszaru kompozycji oraz wybranych technik fotograficznych: krajobrazu czy fotografii portretowej. Fotograf zwróci również uwagę, na najczęstsze błędy popełniane podczas fotografowania.

Wykładowcy WSFoto - Paweł Klesyk, Karol Bagiński oraz Maciej Szal - opowiedzą m. in. o możliwościach oraz funkcjach aparatów fotograficznych analogowych i cyfrowych oraz ich odpowiednim wykorzystaniu w różnych warunkach. Uczniowie poznają także podstawy cyfrowej obróbki obrazu, możliwości przechowywania oraz tworzenia bibliotek fotografii, przygotowania plików do druku, a także techniki samego drukowania zdjęć i tworzenia portfolio. Zajęcia obejmują również znaczenie oraz użycie światła naturalnego i sztucznego w fotografii. Kurs uzupełniony zostanie o trzy zajęcia w plenerze, które odbywać się będą w małych grupach, pod opieką profesjonalnego fotografa.

Aby wziąć udział w kursie 7 marca, prowadzonym w języku angielskim, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.wsfoto.art.pl/english, lub zgłosić chęć uczestnictwa bezpośrednio w sekretariacie Warszawskiej Szkoły Fotografii, przy ul. Łazienkowskiej 14 bądź pod numerem telefonu (22) 621-21-98.


Warszawska Szkoła Fotografii
Adres szkoły: ul.Łazienkowska 14, Warszawa
Kurs fotografii dla obcokrajowców w WSFoto
Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież