Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Warsztaty fotograficzne z Gregorem LaubschemStudio Fotokolektyw zaprasza 13 i 14 listopada br. wszystkich chętnych na warsztaty fotograficzne które prowadzi Gregore Laubsch.  Program warsztatów obejmuje zagadnienia portretu psychologicznego oraz portretu erotycznego. Warsztaty, odbędą się we Wrocławiu w studiu Fotokolektyw.

 

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy dzięki zdjęciom, chcą pokazać odbiorcy duszę fotografowanego modela. To zajęcia dla tych, którzy chcą się posunąć głębiej, zobaczyć więcej, wejść na wyższy poziom swoich umiejętności i odkryć na nowo tajemnice jednej z najstarszych dziedzin fotografii. Na zajęciach pokażemy, jak wygląda praca fotografa – doświadczonego portrecisty: od pomysłu, przez opracowanie planu zdjęć, po współpracę ze stylistą, wizażystą oraz modelką. Wszystko odbywać się będzie na żywo, na oczach uczestników – backstage do podglądania i „na wyciągnięcie obiektywu”.

Podczas warsztatów omówione będą podstawy makijażu i stylizacji, różne rodzaje kluczy oświetlenia, dobór sprzętu oraz samo ustawienie aparatu. Nauczymy, jak fotografować, aby postprodukcja była tylko poprawianiem kadru, a nie walką i tworzeniem innego zdjęcia. Pokażemy, jak ważna jest efektywna praca i dbanie o detale. W programie warsztatów przewidziana jest również nauka wywoływania cyfrowej kliszy – Raw-a, w programach rodziny ADOBE (Photoshop; Lightroom) oraz kurs zaawansowanej obróbki zdjęć.

Harmonogram warsztatów

13 listopad 2010 r. Sobota

godz. 10.00  - Powitanie. Przedstawienie programu ramowego. Przedstawienie załogi  Słowo wstępne, punkt widzenia Gregora na oświetlenie fotografię.

Plan i przebieg sesji – Praca z wizażystką

Rozmowa wstępna z modelką ustalenie zakresu pozowania, makijażu, garderoby, akcesorii, fryzury,

Studio rodzaje oświetlenia - wyposażenie.
Błysk, softbox, beutydish, plaster miodu, tła, zastawki białe /czarne blendy…Rodzaje tła drogie studyjne, materiał, tapeta.

Aparat i ustawienia
Tryb manualny – balans bieli, ISO, RAW, czas, przysłony.
Obiektywy w fotografii portretowej ogniskowe, 
Wyzwalacze, radiowe, IR, kabel

Plan sesji

Wizaż - malowanie – włosy
- Kolory makijażu
- Kolejność w makijażu
- Podkład, puder rzęsy, kreski, cienie do powiek, policzki. Włosy.

Stylizacje
-Garderoby, kontrasty kolory kontrastujące – Tło- modelka - cera włosy

Obróbka RAW wybór – lightroom + PS czy tylko PS  -Lightroom / Photoshop

Pytaniz i odpowiedzi uczestników.

Wizażystka maluje Modełkę po wybraniu garderoby, i doborze tła - wskazówki wizażystki dla uczestników - pytanie do wizażystki.

Zaczynam fotografować.. –  Ustawienie 2 stanowisk

Podział na grupy i fotografowanie ewent. Zmiana grup na stanowiskach.

Obiad

Zgrywanie zdjęć na koputery

Wybór RAW – ów - do Lightrooma
Wywoływanie zdjęć w Lightroomie
Obróbka w PSie

Dyskusja i przeglądanie zdjęć

godz. 18.00 Wieczorne rozmowy o fotografii przy trunkach wszelakich!!!!

14 listopad 2010 r. Niedziela

Pytania, refleksje i odpowiedzi po pierwszym dniu. Zaczynamy od stylizowanie modelek i zaczynamy fotografowanie ,dalszym etapem jest obróbka zdjęć / Przerwa na obiad / Podsumowanie i pożegnanie

Zapisy i kontakt w sprawie warsztatów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefon 514 475 332


Warsztaty fotograficzne z Gregorem Laubschem
Adres: ul. Sienkiewicza 8a, Wrocław
Termin warsztatów: 13 - 14 listopad 2010 r.
Strona domowa: Gregore Laubsch
Strona domowa: Studio Fotokolektyw
W górę