Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Warsztaty Fotografii Portretowej z Charlesem FregeremAkademia Fotografii w Warszawie zaprasza 2 i 3 października na Warsztaty Fotografii Portretowej które poprowadzi Charles Fréger.

 

W trakcie warsztatów Charles omówi portfolio każdego z uczestników, zwracając uwagę na elementy stylu, które każdy z uczestników powinien rozwijać. Pozwoli to na dalsze świadome kreowanie indywidualnego stylu portretowego.

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest przesłanie portfolio do 15 września 2010r.,
- 10 zdjęć (600 x 800 px 72dpi) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wpisując w tytule Warsztaty).

Cena Warsztatów to 850 PLN.
W warsztatach może wziąć udział 12 osób.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy najlepsze port folio, którego autor weźmie udział w Warsztatach bezpłatnie.

Szczegółowy plan Warsztatów:

Sobota 2 październik 2010 r.

10 - 14 – przegląd portfolio,
14 - 15 wspólny lunch (wliczony w cenę Warsztatów)
15 - 19 indywidualna praca z uczestnikami Warsztatów. Rozumienie istoty portretu. Zadanie do wykonania samodzielnie z soboty na niedzielę.

Niedziela 3 październik 2010 r.

11 - 16 - omawianie efektów pracy. Podsumowanie Warsztatów.

Charles Fréger - (ur. 1975 r.) absolwent Ecole Régionale des Beaux-arts de Rouen (2000). Poświęcił swoją twórczość fotograficzną tworzeniu charakterystycznych portretów grup społecznych na całym świecie - od zawodników Sumo, polo, żołnierzy, wartowników Buckingham Palace, po gejsze i aktorów opery pekińskiej. Pomimo widocznych podobieństw na każdym zdjęciu Charles potrafi uchwycić unikalny charakter każdego modela. Jest wielbicielem strojów, detali piór, złotych guzików, futer, aksamitu… Jego antropologiczny styl jest bardzo łatwo rozpoznawalny. Jest autorem ponad 25 cykli fotograficznych i 8 książek (albumy Rikishi, 2Nelson, Lux, Empire, Legionnaires, Steps, Blues De Travail, Portraits photographiques et uniformes są dostępne przez www.amazon.com ). Obecnie pracuje w Europie (także w Polsce) nad cyklem ‘Wild Men’ (‘Dzicy mężczyźni’). Swoje prace wystawia we Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Szwajcarii, Finlandii, Japonii.

 


Akademia Fotografii
Adres: Ul. Marszałkowska 3/5, Warszawa
Warsztaty Fotografii Portretowej z Charlesem Fregerem
Termin warsztatów: 2 - 3 październik 2010 r.
Strona domowa: Charles Fréger

W górę