forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Wykłady i prezentacje o fotografii

Miasto - foto-info.pl.

Wykłady i prezentacje o fotografiiCentrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku zaprasza 20 sierpnia 2010 o godzinie 18.00 na wykłady oraz prezentacje podsumowującą wystawę pt. "Archetyp Fotografii. Joachim Froese, Grzegorz Przyborek, Ken Matsubara".

 

Krzyszof Jurecki w referacie pt. Jak interpretować obraz fotograficzny? O najważniejszych koncepcjach teorii fotografii. Od Rolanda Barthes’a do Georges’a Didi – Hubermana przedstawi swoje przemyślenia na temat refleksji teoretycznej, jaka towarzyszy w XXI wieku fotografii i obrazowi fotograficznemu. Omówi i zaakcentuje poglądy głównych teoretyków związanych z koncepcją fenomenologii i hermeneutyki na tle najnowszej teorii Georges’a Didi – Hubermana, określanej jako obraz-rozdarcie.

Joachim Froese w wykładzie pt. Zapisane w przeszłości. Fotografia a martwa natura przedstawi swoje inspiracje ujawnione w cyklu Rhopography, w dużym cyklu fotografii inspirowanym XVII wieczną martwą naturą. Artysta będzie starał się uwodnić tezę, że artyści współcześni mogą kontynuować doświadczenia artystyczne baroku, kontynuując w nowy sposób dawną tradycję malarstwa. Fotografia dla Froesego jest nowym i bardziej wiarygodnym sposobem wyrażenia ekspresji, niż malarstwo, które spełniło swą historyczną misję.

Grzegorz Przyborek w referacie Pamięć obrazów. Moje poglądy na istotę fotografii  przedstawi własne poglądy teoretyczne na temat fotografii interpretowanej jak pismo, której istotą jest dla niego inscenizowanie (teatralne aranżowanie). Artysta odwołuje się do przekazu marzeń sennych, ale są one przede wszystkim pokazaniem określonego stanu ducha – artysty oraz całej ludzkości – w obliczu zanikającej tradycji religii i przemian kulturowych, które związane są z różnorodnie interpretowanym zagrożeniem, kryzysem czy zmierzchem humanizmu.

 


Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku
Adres: ul. Jaskółcza 1, Gdańsk
Archetyp Fotografii. Joachim Froese, Grzegorz Przyborek, Ken Matsubara
Data spotkania: 20 sierpień 2010, godz. 18.00

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież