Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Portret i fotografia ekspresyjna z mistrzem fotografiiWarszawska Szkoła Fotografii zaprasza 11 czerwca br. do udziału w drugiej edycji weekendowych „Warsztatów mistrzowskich”, które poprowadzi wybitny artysta i fotograf Marian Schmidt. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję, pod okiem mistrza, zgłębić wiedzę nt. portretu i fotografii ekspresyjnej.

 

Pierwszy dzień warsztatów artysta rozpocznie wykładem, poświęconym tematyce formy i treści w obrazie fotograficznym, podstaw portretu i kompozycji oraz nawiązywania kontaktu z osobą po drugiej stronie obiektywu. Na zajęciach przybliżona zostanie także tematyka fotografii humanistycznej, a całość zilustrowana przykładami z historii malarstwa i fotografii (wśród nich: Vermeer, De La Tour, Munch, Sander, Cartier-Bresson, Avedon czy Sally Mann).

W sobotę i niedzielę odbędą się zajęcia praktyczne, obejmujące m.in. pracę z modelem według metod Stanisławskiego, Lee Strasberga z Actor’s Studio oraz Avedona. Uczestnicy pod czujnym okiem Mariana Schmidta będą robić zdjęcia aparatem cyfrowym, korzystając przy tym z cennych rad mistrza. Wszystkie prace zostaną wyświetlone na ekranie i wspólnie omówione. Ocena i poprawki portretów robionych przez słuchaczy, będą odbywały się również po zakończeniu każdej indywidualnej sesji. Materiały filmowe oraz zdjęcia z poprzedniej edycji warsztatów, znajdują się na stronie WSFoto.

Drugą edycję warsztatów pt. “Portret i fotografia ekspresyjna” poprowadzi dr. hab. Marian Schmidt. Fotograf pracował m. in. dla nowojorskiej agencji fotograficznej „Black Star” jako fotograf przemysłowy w rejonie Zatoki Perskiej. Był także członkiem agencji fotograficznej Rapho w Paryżu. Jest autorem albumu „Hommes de science”, albumu fotograficznego „Marian Schmidt” oraz albumu „Niecodzienne rozmowy z ks. Janem Twardowskim”. Ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Tokio, Zurychu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, a także w rodzinnym Żyrardowie. Wykładał m. in. w Łódzkiej Szkole Filmowej i poznańskiej ASP (Wydziały Fotografii). W 2002 r. uzyskał w PWSTiTV tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej fotografia. Obecnie jest dyrektorem i wykładowcą  Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Udział w zajęciach kosztuje 650 zł. Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.wsfoto.art.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

Termin: weekend 11 – 12 - 13 czerwca 2010 r.
  • piątek od godz. 18.15 do 21.15
  • sobota od godz. 10.00 do 17.00 
  • niedziela od godz. 10.00 do 17.00 


Weekendowe warsztaty z mistrzem fotografii
Termin warsztatów: 11 – 13 czerwca 2010 r.
Portret i fotografia ekspresyjna - dr. hab. Marian Schmidt
Warszawska Szkoła Fotografii
Adres: ul.Łazienkowska 14, Warszawa


W górę