Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Trzy dni z Tomaszem TomaszewskimW dniach 21 - 23 maja 2010 r. po raz trzeci w Ośrodku Szkoleniowym Cortland w Warszawie odbedą się warsztaty fotograficzne z Tomaszem Tomaszewskim - znanym polskim fotografikiem, współpracownikiem magazynu National Geographic.

 

Trzecia już edycja spotkania poświęcona zostanie praktycznym aspektom fotografii. Z tej okazji przygotowano całkowicie nowy program, który skoncentruje się na sednie sztuki fotografowania. Nie oznacza to rzecz jasna całkowitego pominięcia pojęć typowo technicznych jak odniesienia do programów, profili kolorystyczne czy rodzajów papieru. Uczestnicy zajmą się również fotoedycją, czyli wyszukiwaniem najlepszych zdjęć na potrzeby przygotowywanego albumu, prezentacji czy pokazu slajdów.

Wszystkie problemy ilustrowane będą przykładami, pokazami slajdów oraz obszernym komentarzem.

Program zajęć

piątek, 21.05.2010 18.00 - 21.00

Czym jest dobre zdjęcie? Jak zauważyć taką fotografię wśród tysięcy jakie dzisiaj wykonujemy. Jak kolor, głębia ostrości, światło, gest, wpływają na jakość naszych zdjęć. Jak prawidłowo ustawić aparat? - oto tematy jakimi zajmiemy się pierwszego dnia. Wszystko ilustrowane będzie przykładami, pokazami slajdów i obszernym komentarzem.

sobota, 22.09.2010 9.00 - 19.00

Jak zorganizować sobie warsztat pracy: komputer, monitor, dyski, drukarka, oświetlenie, oprogramowanie. Profesjonalny workflow cyfrowej ciemni. Tych Państwa, którzy to przeżyją zapraszamy na obiad, a po nim mamy ciąg dalszy. Zasady edycji fotografii: jak wyszukiwać najlepsze zdjęcia. Jak przygotować intrygujący, koherentny slideshow, który nie uśpi oglądających po kilku pierwszych minutach.

niedziela, 23.05.2010 9.00 - 15.00

Zgodność kolorystyczna, wydruki, papiery, oprawa, czyli jak pokazywać wyniki naszej pracy. O strachu przed drukowaniem fotografii i o umieszczaniu zdjęć w internecie. Przerwa na lunch i zebranie myśli. Wspólna fotografia, szybka obróbka, druk i autografy. Zawsze staramy się trzymać planu lecz w zależności od zainteresowań danej grupy danemu tematowi można poświęcić mniej lub więcej czasu. Zachęcamy do przyjścia ze swoimi pomysłami, wątpliwościami i ze swoimi fotografiami. Najlepiej wydrukowanymi w formacie ca. 10x15 i ilości do kilkunastu sztuk.

Rejestracja

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt z Działem Szkoleń Cortland telefonicznie lub wysyłając e-mail. Cortland kwalifikuje uczestników szkolenia w oparciu o kolejność zgłoszeń.

Opłaty

Opłata za szkolenie wynosi 1500 pln. Opłata musi zostać wniesiona najpóźniej 4 dni przez przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacji ze szkolenia, bez utraty dotychczas wniesionych opłat, można dokonać najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

 


Tomasz Tomaszewski - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Małgorzata Niezabitowska

 


Cartland Sp z o.o.
TTT - Trzy dni z Tomaszem Tomaszewskim
Termin warsztatów: 21 - 23 maj 2010 r
Strona domowa: Warsztaty fotograficzne

 

 

 

 

 

W górę