Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Warsztaty Fotograficzne 2.8 - Wojtek SienkiewiczOrganizatorzy Warsztatów Fotograficznych 2.8 zapraszają na kolejne spotkanie z fotografią. Tym razem gościem warsztatów będzie Wojtek Sienkiewicz fotograf, redaktor magazynu "5 klatek i bloger. Zaprezentuję on swój cykl "Autobiografia", który był wystawiany w Cieszynie, Rybniku, Warszawie i Białymstoku. Opowie także o swoim blogu, którego prowadzi od kilku lat i przez którego naklejono mu etykietkę "blogera".

 

Tytuł cyklu nie był dla mnie oczywisty na początku jego realizacji. W pierwszej wersji, kiedy myśli i obrazy zaczynały się formować, chciałem pod wpływem tzw. otoczenia dokonać jakiejś typologii, która by nie była wymysłem, czy też wyszukanym tematem spoza mnie. To miało być coś bardzo bliskiego, osobistego. Wszelkie przystanki "po drodze" do obecnej formy doprowadziły mnie do momentu, w którym okazało się, że ta praca ani nie opowiada o ludziach, których spotykam, ani o sytuacjach, w których przypadkiem lub z premedytacją te postacie się znajdują. Czasem powierzchownie, a czasem dość zawile - ale najlepiej jak potrafię - opowiadam o sobie. I tak, jak ma to miejsce w autobiografiach, czasem obraz jest przekolorowany, a czasem niedopowiedziany.

Wojtek Sienkiewicz - urodzony w Oławie na Dolnym Śląsku w 1979 roku. Ukończył Wyższe Studium Fotografii we Wrocławiu, obecnie na finiszu Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Zawodowo związany z grafiką reklamową. Na koncie kilka wystaw, publikacji fotograficznych i teoretycznych. Współtwórca i redaktor magazynu fotografii dokumentalnej 5klatek. Od miejskiego zgiełku korporacyjnych projektów uciekł na wieś, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Jest mężem, ojcem i miłośnikiem psów. Ponoć jest też blogerem.Pub Ostrówek
Adres: ul. Ostrówek, Opole
Warsztaty Fotograficzne 2.8 - Wojtek Sienkiewicz
Termin: 7 maj 2010 r., godz. 18.00
Strona domowa: Warsztaty Fotograficzne 2.8

 

W górę