forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Otwarty wykład z Joanną Zastróżną w WSFoto

Miasto - foto-info.pl.

Otwarty wykład z Joanną Zastróżną w WSFotoW najbliższą sobotę 20 lutego br., Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na autorski wykład z jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia – fotografką Joanną Zastróżną. Udział  w zajęciach jest bezpłatny.

 

Joanna Zastróżna - uznawana jest za jedną z najciekawszych współczesnych fotografek, z nurtu fotografii artystycznej. W jej pracach zauważyć można przewijające się wpływy malarstwa, grafiki, teatru czy filmu. Świat sztuki, w którym najlepiej się odnajduje to „malarstwo” obrazu fotograficznego. Inspiracje do swoich prac czerpie nie tylko z własnych doświadczeń i życia, ale również z otaczającej jej rzeczywistości, czego efektem są prace fantazyjne, abstrakcyjne, odbiegające od tych, które widujemy na co dzień. Artystka urodziła się w 1972 roku i mieszka w Sopocie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki, gdzie uzyskała dyplom z projektowania graficznego i fotografii w pracowniach prof. Z. Walickiego i prof. W. Węgrzyna. Od tego roku, Joanna Zastróżna dołączy do grona wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Wybrane, autorskie wystawy indywidualne: „Messenger”, fotografia, Mała Galeria ZPAF – CSW, Warszawa, 1999; Replica Art Center, Sztokholm, Szwecja, 2000; fotografia i malarstwo, Leigh on Sea, Art Trail, Wielka Brytania, 2003; „ZageszczanieNR2", wizyTujachGallery, Warszawa, 2006. Wybrane, autorskie wystawy zbiorowe: Fotografia – „ Debiuty ‘97”; Plakat - Festival de l'air du Temps, Francja, 1997; Moda - Finał SIFA, Warszawa 1997; „Jutro jest dziś - Tomorrow is today", Polska, Japonia, Nara, Osaka, Kyoto, Wrocław, Kraków, Sopot 1999; „Vztahy - Relacje", Dom Fotografii -, Poprad, Słowacja, 1999; „Glob-All", fotografia, Woman Kraft Gallery, Tucson, Arizona, USA, 2004; ‘XX w fotografii polskiej" Shoto Museum of Art, Tokio, Japan, 2006.

 


Warszawska Szkoła Fotografii
Adres: ul. Łazienkowska 14, Warszawa
Termin spotkania: 20 lutego 2010 r., godz. 19.30
Strona domowa: Joanna Zastróżna

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież