Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Krzysztof Lisiak - Spotkania z fotografiąMuzeum Śląskie w Katowicach zaprasza 23 lutego 2010 roku o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z fotografią". Tym razem gościem muzeum będzie Krzysztof Lisiak który opowie "Jak sfotografować teatr".

 

W 2010 Muzeum Śląskie przystąpiło do kontynuacji "Spotkań z fotografią". W tej odsłonie cyklu zajmiemy się poszczególnymi gatunkami fotografii, które omówią i zaprezentują znani fotograficy. Spotkaniom będą towarzyszyć zajęcia warsztatowe, prezentacje zdjęć i pokazy multimedialne - zapowiadają organizatorzy. Przypomnijmy, że Gośćmi Muzeum Śląskiego byli już Józef Ligęza, Andrzej Koniakowski, Stanisław Michalski, Janusz Musiał, Maciej Sobierski, Antonii Kreis, Zbigniew Sawicz i Maria Śliwa. Spotkania prowadzi autorka cyklu - Danuta Kowalik-Dura.

Krzysztof Lisiak jest członkiem ZPAF-u Okręgu Śląskiego. Od lat fotografuje teatr z jego specyficzną atmosferą miejsca i ludzi – aktorów i widzów. Główną scenę i kuluary, gdzie odgrywa się codzienny spektakl – życie. Subtelne, klarowne kompozycyjnie fotografie gestu, ruchu, aktorstwa, sztuki. „Zadumana fotografia” – tak nazwał swą pierwszą wystawę o teatrze, w pełni oddając jej przesłanie. W polu jego zainteresowań znajduje się również fotografia społeczna. Jest także autorem cykli inspirowanych śląską rzeczywistością i klimatem robotniczych osiedli. Jego rozumienie fotografii określa definicja Rolanda Barthes’a: „Fotografia to obraz, o który otarła się rzeczywistość”.

 


Muzeum Śląskie
Adres:al. Wojciecha Korfantego 3, Katowice
Spotkania z fotografią - Krzysztof Lisiak
Termin spotkania: 23 lutego 2010 r, godz. 17.00
Strona domowa: Muzeum Śląskie

 

W górę