forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Krzysztof Lisiak - Spotkania z fotografią

Miasto - foto-info.pl.

Krzysztof Lisiak - Spotkania z fotografiąMuzeum Śląskie w Katowicach zaprasza 23 lutego 2010 roku o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z fotografią". Tym razem gościem muzeum będzie Krzysztof Lisiak który opowie "Jak sfotografować teatr".

 

W 2010 Muzeum Śląskie przystąpiło do kontynuacji "Spotkań z fotografią". W tej odsłonie cyklu zajmiemy się poszczególnymi gatunkami fotografii, które omówią i zaprezentują znani fotograficy. Spotkaniom będą towarzyszyć zajęcia warsztatowe, prezentacje zdjęć i pokazy multimedialne - zapowiadają organizatorzy. Przypomnijmy, że Gośćmi Muzeum Śląskiego byli już Józef Ligęza, Andrzej Koniakowski, Stanisław Michalski, Janusz Musiał, Maciej Sobierski, Antonii Kreis, Zbigniew Sawicz i Maria Śliwa. Spotkania prowadzi autorka cyklu - Danuta Kowalik-Dura.

Krzysztof Lisiak jest członkiem ZPAF-u Okręgu Śląskiego. Od lat fotografuje teatr z jego specyficzną atmosferą miejsca i ludzi – aktorów i widzów. Główną scenę i kuluary, gdzie odgrywa się codzienny spektakl – życie. Subtelne, klarowne kompozycyjnie fotografie gestu, ruchu, aktorstwa, sztuki. „Zadumana fotografia” – tak nazwał swą pierwszą wystawę o teatrze, w pełni oddając jej przesłanie. W polu jego zainteresowań znajduje się również fotografia społeczna. Jest także autorem cykli inspirowanych śląską rzeczywistością i klimatem robotniczych osiedli. Jego rozumienie fotografii określa definicja Rolanda Barthes’a: „Fotografia to obraz, o który otarła się rzeczywistość”.

 


Muzeum Śląskie
Adres:al. Wojciecha Korfantego 3, Katowice
Spotkania z fotografią - Krzysztof Lisiak
Termin spotkania: 23 lutego 2010 r, godz. 17.00
Strona domowa: Muzeum Śląskie

 

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież