forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Krzysztof Niesporek - Spotkania z fotografią

Miasto - foto-info.pl.

niesporek.jpgMuzeum Śląskie w Katowicach zaprasza 26 stycznia 2010 o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z fotografią". Tym razem gościem muzeum będzie Krzysztof  Niesporek który opowie "O sztuce portretowania".

 

W 2010 Muzeum Śląskie przystąpiło do kontynuacji "Spotkań z fotografią". W tej odsłonie cyklu zajmiemy się poszczególnymi gatunkami fotografii, które omówią i zaprezentują znani fotograficy. Spotkaniom będą towarzyszyć zajęcia warsztatowe, prezentacje zdjęć i pokazy multimedialne - zapowiadają organizatorzy. Przypomnijmy, że Gośćmi Muzeum Śląskiego byli już Józef Ligęza, Andrzej Koniakowski, Stanisław Michalski, Janusz Musiał, Maciej Sobierski, Antonii Kreis, Zbigniew Sawicz i Maria Śliwa. Spotkania prowadzi autorka cyklu - Danuta Kowalik-Dura.

26 stycznia "O sztuce portretowania" opowie i oceni prace Krzysztof  Niesporek.

Krzysztof Niesporek jest zawodowym fotografem. W Nikiszowcu, starej, zabytkowej dzielnicy Katowic, prowadzi studio fotograficzne założone przez jego dziadka w 1919 roku. Przez lata uczestniczył w działaniach Klubu Artystycznej Fotografii. Był także instruktorem zawodu w Wojewódzkim Cechu Fotografików w Katowicach. Jest członkiem ZPAF-u Okręgu Śląskiego. Zajmuje się głównie studyjną fotografią portretową. Fotografowanie traktuje jednoznacznie jako "malowanie światłem". Kreuje obrazy, operując światłem, wydobywa plastykę i piękno postaci, nawet to ukryte. Inspiruje go również miejsce pochodzenia, któremu poświęcił kilka cykli. Pierwszy pod wymownym tytułem "Nikiszowiec, mój matecznik". Uczestniczył w wielu plenerach oraz wystawach fotograficznych m.in. w Muzeum Śląskim. Jego prace były wielokrotnie nagradzane. 

 


Muzeum Śląskie
Adres:al. Wojciecha Korfantego 3, Katowice
Spotkania z fotografią - Krzysztof  Niesporek
Termin spotkania: 26 stycznia 2010 r, godz. 17.00
strona domowa: Muzeum Śląskie

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież