Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

niesporek.jpgMuzeum Śląskie w Katowicach zaprasza 26 stycznia 2010 o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z fotografią". Tym razem gościem muzeum będzie Krzysztof  Niesporek który opowie "O sztuce portretowania".

 

W 2010 Muzeum Śląskie przystąpiło do kontynuacji "Spotkań z fotografią". W tej odsłonie cyklu zajmiemy się poszczególnymi gatunkami fotografii, które omówią i zaprezentują znani fotograficy. Spotkaniom będą towarzyszyć zajęcia warsztatowe, prezentacje zdjęć i pokazy multimedialne - zapowiadają organizatorzy. Przypomnijmy, że Gośćmi Muzeum Śląskiego byli już Józef Ligęza, Andrzej Koniakowski, Stanisław Michalski, Janusz Musiał, Maciej Sobierski, Antonii Kreis, Zbigniew Sawicz i Maria Śliwa. Spotkania prowadzi autorka cyklu - Danuta Kowalik-Dura.

26 stycznia "O sztuce portretowania" opowie i oceni prace Krzysztof  Niesporek.

Krzysztof Niesporek jest zawodowym fotografem. W Nikiszowcu, starej, zabytkowej dzielnicy Katowic, prowadzi studio fotograficzne założone przez jego dziadka w 1919 roku. Przez lata uczestniczył w działaniach Klubu Artystycznej Fotografii. Był także instruktorem zawodu w Wojewódzkim Cechu Fotografików w Katowicach. Jest członkiem ZPAF-u Okręgu Śląskiego. Zajmuje się głównie studyjną fotografią portretową. Fotografowanie traktuje jednoznacznie jako "malowanie światłem". Kreuje obrazy, operując światłem, wydobywa plastykę i piękno postaci, nawet to ukryte. Inspiruje go również miejsce pochodzenia, któremu poświęcił kilka cykli. Pierwszy pod wymownym tytułem "Nikiszowiec, mój matecznik". Uczestniczył w wielu plenerach oraz wystawach fotograficznych m.in. w Muzeum Śląskim. Jego prace były wielokrotnie nagradzane. 

 


Muzeum Śląskie
Adres:al. Wojciecha Korfantego 3, Katowice
Spotkania z fotografią - Krzysztof  Niesporek
Termin spotkania: 26 stycznia 2010 r, godz. 17.00
strona domowa: Muzeum Śląskie

W górę