Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

it logoInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztacie Magdy Hueckel, towarzyszącym II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Warsztat adresowany jest do osób zainteresowanych fotografią teatralną. Zgłoszenia, zawierające zdjęcia własnego autorstwa, przesyłać można do 15 kwietnia.

Warsztat prowadzony przez Magdę Hueckel – fotografkę teatralną (autorkę dokumentacji fotograficznych ponad stu spektakli teatralnych), artystkę wizualną, scenografkę i operatorkę – podzielony będzie na dwa weekendowe spotkania, z których pierwsze odbędzie się 24 kwietnia, a drugie kilka tygodni później. Na pierwszych zajęciach omówione zostaną ogólne zagadnienia dotyczące fotografii teatralnej, środki, z jakich korzysta teraz, z jakich korzystała w przeszłości oraz funkcje, jakie pełniła dawniej i obecnie. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się także, jak budować serię zdjęć ze spektaklu i jakich błędów unikać.

Prowadząca opowie o współczesnych strategiach fotograficznych, celach stojących przed fotografem i o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, pokazując teatr poprzez fotografię. Magda Hueckel wspólnie z uczestnikami warsztatu rozwijać będzie także zagadnienie „Styl spektaklu versus styl fotografii – jak je do siebie dopasować i czy w ogóle to robić?”.

W trakcie zajęć omówione zostaną portfolia przygotowane przez uczestników pod względem kompozycji poszczególnych obrazów, wyboru zdjęć, kolor korekcji (każda z osób biorących udział w warsztacie powinna przygotować na zajęcia 2-3 serie). Przygotowane podczas warsztatów zdjęcia z wybranych spektakli zostaną omówione na drugim spotkaniu warsztatowym, w trakcie którego uczestnicy popracują nad ich edycją i kompozycją oraz zastanowią się, jak wzmocnić ich przekaz.

Warsztat Magdy Hueckel jest pierwszym z szeregu wydarzeń towarzyszących II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, organizowanych w odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie poprzednią edycją Konkursu i ograniczoną ofertę inicjatyw dotyczących fotografii teatralnej. Organizatorem KFT jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Data pierwszego spotkania: 24.04.2016 godz. 10.00-15.00
Data drugiego spotkania: maj 2016 rok

Zgłoszenia:

Prosimy o przesłanie jednego cyklu dokumentacyjnego z przedstawienia teatralnego (maksymalnie 10 zdjęć) oraz najlepszych różnorodnych zdjęć teatralnych (max. 7 szt., przedstawienie, próby, sceny z życia teatru). W przypadku braku w portfolio cyklu dokumentacyjnego, przesłanie max 7 zdjęć z różnych spektakli również umożliwia udział w rekrutacji do warsztatu.

Wszystkie zdjęcia powinny być w formacie jpg, o dłuższym boku 1500 px, rozdzielczości 150 dpi, podpisane imieniem i nazwiskiem autora i kolejnym numerem zdjęcia (według wzoru Jan_Kowalski_1 lub Jan_Kowalski_seria_1). Ciężar załączników nie powinien przekraczać 15 MB.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 20 kwietnia.

 

W górę