Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

techniki-szlachetne-opt-wroclawOśrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu zaprasza chętnych na wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne. Zajęcia poprowadzi Arnau Vidal Cascalló. Zapisy trwają do 9 lipca.

Kurs jest wstępem do najważniejszych technik szlachetnych w fotografii. Uczestnicy kursu będą mieli okazję zapoznać się z następującymi technikami:

 

Cyjanotypia. W tym procesie otrzymuje się kopie koloru niebieskiego o wysokim kontraście. W tym roztworze, żelazo jest elementem aktywnym, który reaguje na światło.

Guma dwuchromianowa. W tej technice używa się roztworu światłoczułego zmieszanego z pigmentami mineralnymi. Obraz uzyskany jest tego samego koloru co użyty pigment.

Papier solny. Do uzyskania kopii wykorzystuje się roztwór na bazie srebra. Papier pokrywa się żelatyną. Obraz uzyskiwany w tej technice ma tonację brązową.

Albumina. Używa się tego samego roztworu co w technice papieru solnego, ale dopiero po uprzednim nałożeniu albuminy (białka jajka) na papierze. Jest to technika, dzięki której uzyskuje się największą ostrość i dużą głębią cieni.

Kurs został podzielony na dwa bloki tematyczne według technik:

I Blok – Cyjanotypia oraz Guma dwuchromianowa.
II Blok – Papier solny oraz Albumina.

Uczestnicy mogą wziąć udział w całym kursie lub tylko w wybranym bloku. Warsztaty odbędą się w grupach minimum 3, a maksimum 5-osobowych. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prowadzący: Arnau Vidal Cascalló (prowadzący pracownię Fotografii i Photoshopa w OPT)
Cena całego kursu: 350 zł, cena I bloku: 250 zł.

Materiały fotograficzne potrzebne do przeprowadzenia kursu zapewnia OPT.


Ośrodek Postaw Twórczych
Adres: ul. Działkowa 15, Wrocław
Wakacyjny kurs fotografii – techniki szlachetne
Terminy: lipiec i sierpień 2014
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (należy podać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu)

W górę