Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Etosha.fot.TomaszBielwski (7)z.JPGZapraszamy 31 marca br. do Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach od godz. 12.00 na warsztaty fotografii stereoskopowej które poprowadzą Borys Wasiuk oraz Tomasz Bielawski.Celem warsztatów. fotografii stereoskopowej jest przybliżenie fotografom techniki obrazowania stereoskopowego poprzez dwugodzinną prezentację obejmującą historię obrazowania 3d, przedstawienie podstawowych zasad wykonywania fotografii 3d, metod fotografowania w 3d, oraz sposobów prezentacji obrazu 3d.

Program warsztatów:

- krótki pokaz 3D - na dobry początek,

- zarys historii,

- pokaz 3D - prezentacja technik stereo,

- podstawy fizyki i psychologii postrzegania 3D,

- podstawy wykonywania i oglądania zdjęć trójwymiarowych,

- krótki pokaz 3D - możliwości, odmienność, błędy 3D,

- podstawowe reguły w foto3D, techniki zdjęciowe, znaczenie synchronizacji,

- fotografia 3D a 2D, podobieństwa i różnice (kompozycja, główne dziedziny foto 3D, 

konwersja 2D-3D),

- główne zagadnienia obróbki i prezentacji 3D.

Liczba uczestników jest ograniczona liczbą miejsc Sali Widowiskowej w DK Chwałowice.
Uczestnicy warsztatów powinni mieć ze sobą: Chęci + dobry humor.

Borys Wasiuk od wczesnych lat 70-tych zeszłego wieku pasjonuje się obrazowaniem trójwymiarowym, a od 1998 roku popularyzuje zagadnienia stereoskopii w Internecie i prasie. Jest inicjatorem (wraz z żoną) powstania Polskiego Klubu Stereoskopowego oraz jest krajowym przedstawicielem ISU (International Stereoscopic Union) - jedynej ogólnoświatowej organizacji, zrzeszającej pasjonatów stereoskopii. Swoje trójwymiarowe zdjęcia i diaporamy prezentował m.in. na spotkaniach klubowych i w Fotoplastikonie warszawskim a ostatnio - na światowym kongresie ISU w Holandii. Ze szczególną pasją popularyzuje swobogląd - metodę oglądania zdjęć 3D bez przyrządów, wyłącznie przez odpowiedni trening oczu.

Tomasz Bielawski - lekarz weterynarii, kolekcjoner, pasjonat obrazowania stereoskopowego, fotograf 3D, autor zdjęć stereoskopowych w rozmaitych technikach (stereopary równolegle, stereopary krzyżowe i anaglify), prezentowanych na licznych wystawach grupowych i indywidualnych. Od lat kolekcjonuje stare aparaty do zdjęć 3d, stereoskopy, stare i nowe fotografie stereoskopowe i wszystko to, co jest związane z obrazowaniem trójwymiarowym. Jestem wielkim fanem fotoplastikonu.

Warsztaty są organizowane w ramach IV Festiwalu Podróżników Rozjazdy 2011.


Dom Kultury Chwałowice
Adres: ul. 1 Maja 95, Rybnik
Z krainy trzeciego wymiaru - warsztaty Fotografii Stereoskopowej
Termin Warsztatów: 31 marzec 2012 r. godz. 12.00 - 14.00

 

W górę