Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

niedziela, 29 październik 2017 09:31

Sony FE 24-105mm f/4 G OSS

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Sony powiększa swoją ofertę obiektywów do korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu o lekki i niewielki zoom FE 24–105 mm F4 G OSS  model model SEL24105G pokrywający zakres od szerokiego kąta do średniego teleobiektywu. Nowy obiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem typu E FE 24–105 mm F4 G OSS łączy poważne możliwości przy fotografowaniu i filmowaniu z kompaktową konstrukcją.

Nowy obiektyw pokrywa popularny zakres ogniskowych: od 24 do 105 mm. Łączy ponadprzeciętne, charakterystyczne dla serii G Lens™ parametry obrazu z najniższą w swojej klasie wagą1, do maksimum zwiększającą uniwersalność i użyteczność.

Model FE 24–105 mm F4 G OSS znajdzie zastosowanie w fotografii krajobrazowej, portretowej, ślubnej itp. Jest wyposażony w szybki, precyzyjny i cichy napęd systemu AF, dzięki czemu znakomicie uzupełnia bogatą ofertę aparatów Sony z mocowaniem typu E, używanych zarówno do fotografowania, jak i filmowania.
Zaawansowane parametry optyczne i znakomita rozdzielczość

Nowy obiektyw Sony FE 24–105 mm F4 G OSS wyróżnia się znakomitą ostrością obrazu nawet w rogach kadru, niezależnie od ustawienia ogniskowej. W całym zakresie zoomu można także uzyskać piękny efekt „bokeh”, czyli miękkie rozmycie nieostrych fragmentów obrazu.

Wysoka jakość obrazu to zasługa zaawansowanej konstrukcji optycznej z czterema soczewkami asferycznymi, w tym dwiema niezwykle precyzyjnymi soczewkami AA (zaawansowanymi asferycznymi). Są one połączone z trzema strategicznie rozmieszczonymi soczewkami z niskodyspersyjnego szkła ED, które kompensują aberrację chromatyczną i zapewniają maksymalną rozdzielczość.

Firmowa powłoka Sony Nano AR tłumi refleksy i tzw. duszki, a przysłona kołowa gwarantuje wysoką jakość efektu „bokeh” — charakterystyczną dla całej serii Sony G.
Zwarta, lekka konstrukcja i uniwersalność podczas zdjęć

Nowy model FE 24–105 mm F4 G OSS waży tylko 663 gramy2, jest więc najlżejszym obiektywem w swojej klasie3. Po zainstalowaniu go na jednym z miniaturowych korpusów Sony z mocowaniem typu E powstaje poręczniejszy, bardziej mobilny zestaw, który zapewnia fotografującemu lub filmującemu użytkownikowi większą swobodę pracy.

Poza zwartą konstrukcją i uniwersalnym zakresem ogniskowych 24–105 mm atutem nowego obiektywu jest minimalna odległość ostrzenia: wynosi ona zaledwie 1,25 ft (0.38 m - red.) co oznacza możliwość wykonywania imponujących ujęć zbliżeniowych. W uzyskaniu ostrych, niezamazanych zdjęć robionych z ręki pomaga wbudowany optyczny stabilizator obrazu.

Bardzo zaawansowany i dokładny napęd AF

Aby nowy obiektyw nadążał za szybko poruszającymi się obiektami, wyposażono go w napęd DDSSM (Direct Drive SSM), pozwalający szybko, dokładnie i bardzo cicho przemieszczać grupy soczewek służących do ustawiania ostrości. Dzięki temu zaawansowanemu systemowi oraz stałej maksymalnej przysłonie F4 w całym zakresie ogniskowych model SEL24105G doskonale sprawdza się przy fotografowaniu i nagrywaniu materiałów filmowych.

Uniwersalność obiektywu zwiększają dodatkowo takie elementy, jak przycisk pamięci ostrości o definiowanej przez użytkownika funkcji, konstrukcja odporna na pył i wilgoć4 czy zawierająca fluor powłoka przedniej soczewki, która przeciwdziała osadzaniu się pyłu, wody, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń.
Dostępność

Dostawy nowego obiektywu zmiennoogniskowego FE 24–105 mm F4 G OSS rozpoczną się w listopadzie tego roku.

 


1. W porównaniu z obecnie dostępnymi zmiennoogniskowymi obiektywami 24–105 mm F4 do korpusów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu (25 października 2017 r., badanie Sony).
2. Wartość przybliżona.
3. W porównaniu z obecnie dostępnymi zmiennoogniskowymi obiektywami 24–105 mm F4 do korpusów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu (25 października 2017 r., badanie Sony).
4. Nie gwarantuje się stuprocentowej odporności na pył i wilgoć.

Zaloguj się, by skomentować
W górę