Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

niedziela, 29 październik 2017 08:54

Sigma C 16mm f/1.4 DC DN

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Sigma pokazała nowy obiektyw o wysokiej rozdzielczości, dużym otworze przysłony i szerokim kącie widzenia. To już drugi obiektyw z serii łączącej doskonałe światło 1.4 z kompaktową obudową z linii Contemporary, wyposażony m.in. w silnik krokowy wspierający system Fast Hybrid AF w aparatach Sony E.

Nowa Sigma 16mm f/1.4 DC DN | Contemporary jest pierwszym na świecie obiektywem oferującym użytkownikom aparatów z mocowaniem Sony-E i matrycą APS-C odpowiednik pełnoklatkowej ogniskowej 24mm i światło 1.4. Z kolei użytkownicy systemu Micro Cztery Trzecie będą mogli cieszyć się z tak jasnego obiektywu o odpowiedniku pełnoklatkowej ogniskowej 32mm. Na ten jasny i szeroki obiektyw czekali użytkownicy bezlusterkowców.

Lekkie i kompaktowe obiektywy Sigma DN do bezlusterkowców oferują doskonałą jakość i pokrywają kluczowe ogniskowe. Nowy obiektyw powstał w oparciu o sukces zaprezentowanej w 2016 roku Sigmy 30mm f/1.4 DC DN | Contemporary, która była pierwszym obiektywem nowej serii dedykowanej do bezlusterkowców. 16mm f/1.4 DC DN | Contemporary podobnie jak powyższy model łączy doskonałą jakość i światło f/1.4.

sigmac2

Sigma 16mm f/1.4 DC DN | Contemporary zbudowana jest w podobnej koncepcji co Sigmy 30mm f/1.4 DC DN | Contemporary, Posiada ona 16 elementów rozmieszczonych w 13 grupach i jest zbudowana z najlepszych materiałów.

Obiektyw efektywnie minimalizuje aberracje i oferuje znakomitą rozdzielczość, nawet na w pełni otwartej przysłonie. Konstrukcja optyczna i silnik krokowy zapewniają płynną pracę autofocusu podczas filmowania, natomiast mocowanie bagnetowe jest wyposażone w uszczelnienie chroniące przed kurzem i wilgocią.

Szczegóły dotyczące dostępności i ceny nowego obiektywu poznamy na początku listopada.

Zaloguj się, by skomentować
W górę