Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

niedziela, 17 kwiecień 2016 10:45

Canon CN-E 18-80 mm T4.4 L IS KAS S

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Canon zaprezentuje nowy obiektyw z serwomechanizmem serii Cinema EOS – CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S. Jest to produkt przeznaczony dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników, którzy pracują przy użyciu kamer z dużą matrycą. Obok CN7x17, CN20x50i to kolejny obiektyw z serwomechanizmem, który stanowi optymalne połączenie komfortu obsługi z wysoką precyzją i jakością obrazu.

Zastosowany w obiektywie serwomechanizm jest wspierany przez konektory dostępne w mocowaniu EF, co ułatwia pracę bez statywu. Aby zwiększyć zakres możliwości, Canon zaprezentował także opcjonalny zoom grip ZSG-C10, który bardzo dobrze sprawdzi się podczas nagrywania „z ręki”. Firma zapowiedziała również bezpłatną aktualizację oprogramowania sprzętowego dla filmowego obiektywu CN7x17, obejmującą funkcje Dual Pixel CMOS AF, Push Auto Iris, pojedynczy lub ciągły AF podczas pracy z kamerami Cinema EOS C100 i C3001.

Wysoka jakość 4K

CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S został wyposaży w zaawansowane rozwiązania optyczne, dopasowane pod kątem nagrywania w rozdzielczości 4K, które zapewniają wysoką jakość obrazu. Ogniskowa 18-80 mm odpowiada współczynnikowi zoomu 4.4x ze stałą liczbą T4.4 w całym zakresie zbliżenia. Obiektyw został wyposażony w trzy tryby stabilizacji Canon, dzięki czemu nawet materiał rejestrowany „z ręki” będzie nieporuszony, co jest idealnym rozwiązaniem np. dla filmowców ślubnych. CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S posiada także dziewięciolistkową przysłonę, aby zapewnić piękny efekt „bokeh” i balans kolorów, który jest zgodny z innymi obiektywami serii Cinema EOS.

Rozwiązanie dla niezależnych operatorów

CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S waży zaledwie 1,2 kg. Jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem filmowym Canon z serwomechanizmem i stanowi rozwiązanie dopasowane do potrzeb operatorów pracujących w terenie, np. przy realizacji materiałów informacyjnych. Niewielkie wymiary pozwalają zastosować obiektyw także podczas realizacji ujęć z drona czy w sytuacjach wymagających większej dyskrecji. Ponadto jest łatwy w obsłudze i ogranicza konieczność częstej zmiany obiektywu, co otwiera wiele nowych możliwości przede wszystkim przed niezależnymi operatorami.
Ogromne możliwości

CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S posiada wbudowany serwomechanizm, co zapewnia precyzyjne sterowanie zoomem cyfrowym. Operatorzy pracujący np. przy produkcji filmów dokumentalnych mogą z łatwością przełączać się między automatycznym i manualnym ustawianiem ostrości i zbliżenia, zwiększając tym samym szybkość działania i responsywność podczas kręcenia na planie. ZSG-C10 to narzędzie dla filmowców, którzy trzymają kamerę na ramieniu lub muszą nagrać scenę z nietypowej perspektywy – grip podłącza się z boku obiektywu, dzięki czemu swobodnie można sterować zoomem.

Nowy 3-grupowy wewnętrzny system regulacji ostrości dodatkowo ogranicza tzw. oddychanie obiektywu (focus breathing).Operator może szybko zmienić punkt ostrości bez zmiany kąta widzenia, co świetnie sprawdza się podczas filmowania szybkich scen, np. w filmach reklamowych.

Zaloguj się, by skomentować
W górę