Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Odbitka pigmentowaZ przyjemnością przedstawiamy kolejną książkę opublikowaną w Bibliotece Szlachetnej Fotografii. Tym razem, po ambrotypii i odbitce albuminowej jest to publikacja Radka Brzozowskiego  pt. "Technika pigmentowa. Przewodnik praktyczny", opisująca jedną z najważniejszych technik chromianowych; transfer pigmentowy.

Nowa książka "Technika pigmentowa - Przewodnik praktyczny" to wyczerpujące wprowadzenie do techniki transferu pigmentowego, kompendium wiedzy umożliwiające samodzielne podjęcie pracy w tej technice. Na ponad stu stronach czytelnik znajdzie wyczerpujące informacje dotyczące niezbędnego wyposażenia i materiałów a także praktyczne porady dotyczace zarówno przygotowania własnych materiałów, jak i pracy z gotowymi już materiałami.

Omówione zostały wszystkie niezbędne w technice pigmentowej receptury i techniki pracy wykorzystywane przy przygotowywaniu papierów pigmentowych czy podłoża finalnego, podobnie, jak i podłoża alternatywne, które w technice pigmentowej można wykorzystać. Szczegółowo został również przedstawiony proces wykonywania odbitki i to zarówno w transferze pojedynczym, jak i podwójnym, potrzebnym przy pracy z negatywami wielkoformatowymi. Na koniec, nie zabrakło także omówienia podstawowych problemów i ich przyczyn tak, by każdy, kto w oparciu o naszą publikację rozpocznie samodzielną pracę, mógł je łatwo wyeliminować.

Autor: Radek Brzozowski
Tytuł: Technika pigmentowa. Przewodnik praktyczny
Wydawca: Szlachetna Fotografia s.c.
Rok wydania: 2016

Książkę "Technika pigmentowa. Przewodnik praktyczny" można kupić w cenie 59,00 zł w serwisie Szlahetna Fotografia. Zapraszamy.

 

W górę