Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

k foto teatralnejInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza II edycję Konkursu Fotografii Teatralnej. Konkurs skierowany jest zarówno do artystów - fotografików, absolwentów wyższych szkół artystycznych, jak i amatorów. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu 2015/16 oraz zestaw dokumentacyjny z premiery. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30 września 2016.

Zdjęcia zgłoszone na konkurs muszą zostać wykonane do końca bieżącego sezonu teatralnego, tzn. do 31 sierpnia. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć fotografii w kategorii A (teatralne zdjęcie sezonu) oraz trzy zestawy (po 10 fotografii) w kategorii B (zestaw dokumentacyjny z premiery). Laureatów wskaże jury, które w pierwszym etapie wybierze spośród wszystkich nadesłanych zdjęć prace półfinalistów, a następnie finalistów i zwycięzców. W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł każda.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej odbędzie się do końca stycznia 2017. Prace zwycięzców i wyróżnionych uczestników będą prezentowane na wystawach konkursowych.

Celem konkursu jest propagowanie sztuki fotografowania teatru oraz prezentacja fotografii nie tylko jako formy dokumentowania procesu pracy teatralnej, ale także jako autonomicznego dzieła konkretnych artystów.

W I edycji konkursu, który towarzyszył obchodom 250-lecia teatru publicznego w Polsce, wzięło udział 170 fotografów. Po obejrzeniu 2225 zdjęć za najlepsze prace członkowie jury uznali fotografie autorstwa Katarzyny Machniewicz (kategoria A) i Adama Golca (kategoria B).

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Instytutu Teatralnego.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, 00-467 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Fotografii Teatralnej”.


II edycja Konkursu Fotografii Teatralnej
Termin zgłaszania prac: 30 wrzesień 2016 r.
Strona www: Instytut Teatralny

W górę