Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

slaska fotofrafia prasowa2Biblioteka Śląska w Katowicach oraz Syndykat Dziennikarzy Województwa Morawsko-Śląskiego i Ołomunieckiego ogłosiły trzynastą edycję polsko-czeskiego konkursu fotograficznego który przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Zdjęcia można wysyłać do 10 lutego 2016 r.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu, jak również dokumentacja wydarzeń i zachodzących przemian. Fotoreporterzy zgłaszają swoje najlepsze zdjęcia wykonane w poprzednim roku. W konkursie uczestniczą profesjonalni fotograficy i amatorzy, współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku – w tym także z województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz morawsko-śląskiego i ołomunieckiego Republiki Czeskiej.

Najlepsze fotografie konkursowe wybiera profesjonalne jury. Wyróżnione prace są eksponowane na wystawie w holu głównym Biblioteki Śląskiej. Czytelnicy katowickiej książnicy przyznają Nagrodę im. Krystyny Bochenek. W tegorocznej edycji konkursu przewidziano także nagrodę specjalną za najlepszą fotografię lub serię zdjęć inspirowanych życiem muzycznym Katowic.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia.

Zdjęcia można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Działu Promocji Biblioteki Śląskiej. Termin składania prac upływa 10 lutego 2016 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Bibliotece Śląskiej przez cały marzec, a uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 18 marca br.


Konkurs - Śląska fotografia prasowa 2015
Termin zgłaszania prac: 10 luty 2016 r.

W górę