Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

cyberfoto-2016 2Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XIX Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji „CYBERFOTO 2016“ Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Prace konkursowe należy zgłaszać do 5 kwietnia 2016 roku.

Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy pokonkursowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową.

  • Konkurs ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie          komputera i współczesnych technik obrazowania.
  • Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących, można zgłaszać wyłącznie prace do tej pory niepublikowane i nienagradzane.
  • Materiałem wyjściowym do przetworzeń cyfrowych jest tradycyjna fotografia, bądź fotografia wykonana metodą cyfrową.
  • Prace - minimalny format 21x30 cm, A-4 w postaci wydruku lub odbitki fotograficznej należy opisać    na odwrocie podając: imię i nazwisko (lub godło) oraz tytuł.
  • Do prac należy obowiązkowo dołączyć w zamkniętej kopercie wypełnioną kartę zgłoszenia oraz    wymagany opis.
  • Uczestnictwo w konkursie jest płatne i wynosi 50 zł od autora.
  • Oceny prac i podziału nagród dokona Jury powołane przez organizatorów.
  • Przewidziano nagrody: I - 2.500 zł, II - 1.500 zł, III - 800 zł oraz trzy wyróżnienia po 400 zł.
  • Zostanie wydany katalog z nagrodzonymi pracami, wystawie towarzyszyć będzie seminarium    poświęcone zastosowaniu komputera w kreowaniu współczesnej sztuki.

Terminy:
Zgłaszanie prac konkursowych: do 5 kwietnia 2016
Otwarcie wystawy pokonkursowej: 29 kwietnia 2016 o godz. 18:00 w Galerii ART-FOTO w Częstochowie.

Więcej informacji o konkursie, także pełny regulamin konkursu i karta zgłoszenia na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz stronie konkursu.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela komisarz: Sławomir Jodłowski Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a, 42-200 Częstochowa, tel. (34) 324 46 51, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Współorganizatorzy:
Narodowe Centrum Kultury, ZPAF Okręg Śląski, Fotoklub RP Stow. Twórców
Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Śląskiego.
Patronat:
Prezydent Miasta Częstochowy.


Regionalny Ośrodek Kultury,
ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa
XIX Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2016
Zgłaszanie prac konkursowych: do 5 kwietnia 2016

W górę