Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

katowice w obiektywieDo 12 października 2015 roku mija termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny „Katowice w Obiektywie 2015” którego organizatorem jest Urząd Miasta Katowice - Wydział Promocji oraz Okręg Ślaski ZPAF.

W tym roku katowicki magistrat wraz ze śląskim okręgiem Związku Polskich Artystów Fotografików organizują konkurs pod hasłem „Świętujemy 150 lat”.

Nagrodami są: udział w wystawie, publikacja na kartach kalendarza, profesjonalne warsztaty fotograficzne, a także tablety multimedialne i czytnik do e-booków.
Prace można przesyłać na adres:
- Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Rynek 13, 40-003 Katowice
  (zapisane na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym),
- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- fotografie można też złożyć osobiście w Wydziale Promocji przy ul. Rynek 13, I piętro, p. 117
  (zapisane na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym).
Każde zgłoszenie musi zawierać podpisane własnoręcznie oświadczenie, które jest załącznikiem do regulaminu. Jego oryginał można przynieść wraz ze zdjęciami do Wydziału Promocji lub przesłać w formie skanu e-mailem bądź pocztą tradycyjną pod wskazanym adresem.
Podobnie jak w ubiegłym roku spośród zgłoszonych do konkursu fotografii komisja, składająca się z przedstawicieli Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta, zakwalifikuje 60 zdjęć, a następnie wybierze z nich 40, które jako wyróżnione pojawią się na grudniowej wystawie w należącej do Związku Galerii „Katowice” i które zostaną opublikowane na stronie www.katowice.eu.  
Dwanaście wybranych zdjęć, jako nagroda główna, wejdzie w skład kalendarza miejskiego na 2016 rok. Jurorzy wskażą również trzy fotografie, których autorzy otrzymają nagrody specjalne: tablety multimedialne i czytnik do e-booków:
za 1. miejsce – tablet multimedialny o wartości nieprzekraczającej 700 zł brutto,
za 2. miejsce – tablet multimedialny o wartości nieprzekraczającej 600 zł brutto,
za 3. miejsce – czytnik do e-booków o wartości nieprzekraczającej 500 zł brutto.
Podczas grudniowego wernisażu wręczona zostanie także nagroda dodatkowa ZPAF. Autor wybranych zdjęć weźmie udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Związek.
Lista zwycięzców konkursu zostanie zamieszczona w grudniu na stronie www.katowice.eu oraz na łamach informatora miejskiego „Nasze Katowice”.


Konkurs fotograficzny - Katowice w obiektywie 2015
Termin: 12 październik 2015 r.

W górę