forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Konkurs fotograficzny - Fotomaraton 2015 Częstochowa

Miasto - Częstochowa.

fotomaraton czestochowaFundacja Art Camera zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Fotomaraton 2015", którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 19 - 20 września 2015 r. w Częstochowie. Uczestnicy będą mieli tylko 8 godzin na realizację zadania konkursowego.

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którym fotografia jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest niezwykle cenne.

Konkurs będzie się dziać "tu i teraz", zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem Uczestników będzie wykonanie serii 8 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 8 motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu. Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia konkursu. Tematyka zdjęć będący motywem przewodnim zostanie ogłoszony na starcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Fotomaraton 2015 Częstochowa" (19 września, godz. 9.00, Plac Biegańskiego, w budynku Ratusza Miejskiego w Częstochowie). Drugi dzień - 20 września, to Wielki Finał, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników (zaczynamy o godz. 10.00, Restauracji "ASTORIA", ul. Krakowska 45, w Częstochowie).

W Jury zasiądą niezwykłe osobistości polskiej fotografii, jak: Krystian Bielatowicz - Przewodniczący Kapituły, Kuba Kamiński, i Gość specjalny konkursu Artur Rogalski (ROGAL), a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziany jest spotkanie z Jurorami i Gościem specjalnym Konkursu. Drugi dzień Konkursu będzie też okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie zorganizowanym panelu warsztatowym, gdzie w asyście specjalistów z branży będzie można uczestniczyć w warsztatach i prezentacjach sprzętu fotograficznego wiodących producentów. A najważniejsze - wszystko za darmo!

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Organizatora. Ze sobą wystarczy zabrać cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia. Więcej informacji, szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.artcamera.org.


Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny - Fotomaraton 2015 Częstochowa
Termin: 19 - 20 wrzesień 2015 r.

Podobne artykuły :

» II Konkurs Fotograficzny - Koncert

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach i Teatr Ziemi Rybnickiej zapraszają do udziału w II edycji konkursu fotograficznego którego tematem przewodnim jast "Koncert". Termin nadsyłania prac upływa...

» Grand Press Photo 2016

Już 5 maja 2016 roku podczas gali wręczenia nagród XII edycji Grand Press Photo w Warszawie poznamy laureatów tegorocznego konkursu. O nagrody walczy 66 fotografów.

» XIX Biennale Fotografii Górskiej 2016

Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich do...

» BZ WBK Press Foto 2016 - wyniki konkursu

Znamy laureatów 12 edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2016. Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka -  ogłosiło nazwiska zwycięzców konkursu na najlepsze fotografie prasowe.

» Leica Oskar Barnack Award 2016

Jeszcze tylko do 15 kwietnia 2016 roku można zgłaszać prace do międzynarodowego konkursu Leica Oskar Barnack Award 2016. Konkurs skierowany jest wyłącznie do zawodowych fotografów oraz...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież