Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

fotomaraton 2015 szczecinFundacja ART CAMERA zaprasza do udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim będzie Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Start konkursu – 5 września 2015 r., Wały Chrobrego – budynek Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Wielki Finał Fotomaratonu – 6 września 2015 r., Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia”.

Przez cały dzień będziecie mieli okazję fotografować życie i walory architektoniczne miasta, a w drugim dniu Konkursu zawalczyć o główne wygrane pod wytrawnym okiem naszych znakomitych Jurorów, którzy poprowadzą publiczne obrady Jury w formie warsztatów fotograficznych.

Niezliczona ilość fantastycznych motywów czeka na zamknięcie w kadrach, okiem Waszych obiektywów. Zapraszamy Was do pełnego zieleni Szczecina na niezwykle emocjonujące i szczególnej atmosfery spotkanie. Przez cały dzień będziecie mieli okazję fotografować życie i walory architektoniczne miasta, a w drugim dniu konkursu zawalczyć o główne wygrane pod wytrawnym okiem naszych znakomitych Jurorów, którzy poprowadzą publiczne obrady Jury w formie warsztatów fotograficznych.

Będzie to niebanalna okazja umożliwiająca rozwinięcie własnego warsztatu fotograficznego, a dla tych którzy stawiają swoje pierwsze kroki – do nauki fotografowania. Nie obędzie się również bez dodatkowych atrakcji, i dla wszystkich uczestników, w drugim dniu konkursu, przygotowaliśmy specjalny panel warsztatowy.

Będzie można na nim zapoznać się ze sprzętem fotograficznym, a w trakcie posłuchać specjalistów z branży fotograficznej. Będą wykłady z zarządzania barwą w fotografii prowadzone przez specjalistów z firmy EIZO, dowiesz się jaki wybrać statyw, obiektywy, aparaty, a o cały panel zadbają specjaliści ze sklepu internetowego fotozakupy.pl. Nie obędzie się również bez prezentacji i wykładu dotyczącego oświetlenia sztucznego w fotografii, którą poprowadzą specjaliści z firmy Fomei. Zadbaliśmy o możliwość wypożyczenia aparatów i obiektywów od wiodących producentów na rynku – firmy Olympus.

Nie zapominamy również o naszych niezwykłych Jurorach, którzy w fotografii osiągnęli już bardzo wiele.
Dla wielu z Was będzie to okazja do spotkania z Krystianem Bielatowiczem – fotografem, filmowcem – znanego większości ze „szklanego ekranu”, realizującego poradniki fotograficzne dla „Szerokiego Kadru”. Pełny energii Kuba Kamiński, którego zdjęcia oglądamy na łamach największych dzienników w Polsce i za granicą opowie nam o swoich przeżyciach i fotografii w miejscach różnych konfliktów wojennych.

A podczas Wielkiego Finału towarzyszyć będzie nam dama polskiej fotografii, Pani Krystyna Łyczywek. Spotkanie z naszymi Jurorami, wystawy fotografii, cenne nagrody, warsztaty i szkolenia, pomogą nam stworzyć niebanalną atmosferę.

To nie koniec niespodzianek, które szykujemy dla Was na wrześniowy weekend, a o wszystkich będziemy informować na bieżąco.

Gościem specjalnym konkursu będzie Chris Niedenthal.

Publiczne obrady Jury w formie warsztatów fotograficznych poprowadzą: Krystian Bielatowicz i Kuba Kamiński

Gość honorowy konkursu: Krystyna Łyczywek

Cenne nagrody, ponad 10.000 zł

Pokazy sprzętu fotograficznego i panel z warsztatami

Publikacja najlepszych zdjęć w magazynie Digital Camera Polska

Wystawa nagrodzonych prac konkursowych w prestiżowym miejscu w Szczecinie

Regulamin konkursu: Fotomaraton 2015 Szczecin oraz formularz rejestracyjny.


Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny - Fotomaraton 2015 Szczecin
Termin: 5 - 6 wrzesień 2015 r.

W górę