forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny - Fotomaraton 2015 Szczecin

Miasto - Szczecin.

fotomaraton 2015 szczecinFundacja ART CAMERA zaprasza do udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim będzie Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Start konkursu – 5 września 2015 r., Wały Chrobrego – budynek Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Wielki Finał Fotomaratonu – 6 września 2015 r., Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia”.

Przez cały dzień będziecie mieli okazję fotografować życie i walory architektoniczne miasta, a w drugim dniu Konkursu zawalczyć o główne wygrane pod wytrawnym okiem naszych znakomitych Jurorów, którzy poprowadzą publiczne obrady Jury w formie warsztatów fotograficznych.

Niezliczona ilość fantastycznych motywów czeka na zamknięcie w kadrach, okiem Waszych obiektywów. Zapraszamy Was do pełnego zieleni Szczecina na niezwykle emocjonujące i szczególnej atmosfery spotkanie. Przez cały dzień będziecie mieli okazję fotografować życie i walory architektoniczne miasta, a w drugim dniu konkursu zawalczyć o główne wygrane pod wytrawnym okiem naszych znakomitych Jurorów, którzy poprowadzą publiczne obrady Jury w formie warsztatów fotograficznych.

Będzie to niebanalna okazja umożliwiająca rozwinięcie własnego warsztatu fotograficznego, a dla tych którzy stawiają swoje pierwsze kroki – do nauki fotografowania. Nie obędzie się również bez dodatkowych atrakcji, i dla wszystkich uczestników, w drugim dniu konkursu, przygotowaliśmy specjalny panel warsztatowy.

Będzie można na nim zapoznać się ze sprzętem fotograficznym, a w trakcie posłuchać specjalistów z branży fotograficznej. Będą wykłady z zarządzania barwą w fotografii prowadzone przez specjalistów z firmy EIZO, dowiesz się jaki wybrać statyw, obiektywy, aparaty, a o cały panel zadbają specjaliści ze sklepu internetowego fotozakupy.pl. Nie obędzie się również bez prezentacji i wykładu dotyczącego oświetlenia sztucznego w fotografii, którą poprowadzą specjaliści z firmy Fomei. Zadbaliśmy o możliwość wypożyczenia aparatów i obiektywów od wiodących producentów na rynku – firmy Olympus.

Nie zapominamy również o naszych niezwykłych Jurorach, którzy w fotografii osiągnęli już bardzo wiele.
Dla wielu z Was będzie to okazja do spotkania z Krystianem Bielatowiczem – fotografem, filmowcem – znanego większości ze „szklanego ekranu”, realizującego poradniki fotograficzne dla „Szerokiego Kadru”. Pełny energii Kuba Kamiński, którego zdjęcia oglądamy na łamach największych dzienników w Polsce i za granicą opowie nam o swoich przeżyciach i fotografii w miejscach różnych konfliktów wojennych.

A podczas Wielkiego Finału towarzyszyć będzie nam dama polskiej fotografii, Pani Krystyna Łyczywek. Spotkanie z naszymi Jurorami, wystawy fotografii, cenne nagrody, warsztaty i szkolenia, pomogą nam stworzyć niebanalną atmosferę.

To nie koniec niespodzianek, które szykujemy dla Was na wrześniowy weekend, a o wszystkich będziemy informować na bieżąco.

Gościem specjalnym konkursu będzie Chris Niedenthal.

Publiczne obrady Jury w formie warsztatów fotograficznych poprowadzą: Krystian Bielatowicz i Kuba Kamiński

Gość honorowy konkursu: Krystyna Łyczywek

Cenne nagrody, ponad 10.000 zł

Pokazy sprzętu fotograficznego i panel z warsztatami

Publikacja najlepszych zdjęć w magazynie Digital Camera Polska

Wystawa nagrodzonych prac konkursowych w prestiżowym miejscu w Szczecinie

Regulamin konkursu: Fotomaraton 2015 Szczecin oraz formularz rejestracyjny.


Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny - Fotomaraton 2015 Szczecin
Termin: 5 - 6 wrzesień 2015 r.

Podobne artykuły :

» II Konkurs Fotograficzny - Koncert

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach i Teatr Ziemi Rybnickiej zapraszają do udziału w II edycji konkursu fotograficznego którego tematem przewodnim jast "Koncert". Termin nadsyłania prac upływa...

» Grand Press Photo 2016

Już 5 maja 2016 roku podczas gali wręczenia nagród XII edycji Grand Press Photo w Warszawie poznamy laureatów tegorocznego konkursu. O nagrody walczy 66 fotografów.

» XIX Biennale Fotografii Górskiej 2016

Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich do...

» BZ WBK Press Foto 2016 - wyniki konkursu

Znamy laureatów 12 edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2016. Jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka -  ogłosiło nazwiska zwycięzców konkursu na najlepsze fotografie prasowe.

» Leica Oskar Barnack Award 2016

Jeszcze tylko do 15 kwietnia 2016 roku można zgłaszać prace do międzynarodowego konkursu Leica Oskar Barnack Award 2016. Konkurs skierowany jest wyłącznie do zawodowych fotografów oraz...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież