Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Komkurs fotograficzny - Barwy soli EuropyMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Barwy soli Europy”. Celem konkursu jest ukazanie piękna, bogactwa  i różnorodności odmian soli występujących w Polsce i w krajach Unii Europejskiej - w kopalniach, warzelniach, solnych ogrodach  i muzeach.

 

Wydarzenie jest pomysłem integrującym kraje Unii Europejskiej. Muzeum proponuje fotografom, mieszkańcom i zwiedzającym polskie i europejskie miejsca z solą związane - kopalnie, warzelnie, solne ogrody i muzea - wspólne wykonanie wyjątkowej fotograficznej mapy tych miejsc i tym samym włączenie się w ich promowanie. Każdy uczestnik konkursu będzie solnym ambasadorem  swojego kraju lub innego, którego sól go zachwyci.

Fotografie będą prezentowane  na wystawie „Barwy soli Europy” w ekspozycji Muzeum w znanej kopalni soli w Wieliczce wpisanej na listę UNESCO. Najlepsze z nich pokaże album pod tym samym tytułem, który będzie zwieńczeniem tego przedsięwzięcia i wpisze się w krąg oryginalnych pamiątek polskiej prezydencji. Album będzie pierwszą publikacją pokazującą piękno soli w Europie.

Pełna informacja o konkursie i regulamin ma stronie organizatora konkursu fotograficznego Barwy soli Europy.

Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka


Kontakt:
Małgorzata Bogucka,
tel. +048 12  289 16 27,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Termin przesyłania fotografii upływa 30 września  2011 r.

Wystawa pokonkursowa pt.Barwy soli Europy odbędzie się od  18 listopada 2011 r. – 31 marca 2012 r. w ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomie kopalni soli.
Konkurs fotograficzny - Barwy soli Europy
Termin nadsyłania prac konkursowych: 30 września 2011 r.
Strona organizatora: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

W górę