Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Tychy Press Photo 2011Dzisiaj mija ostatni dzień w którym można zgłaszać zdjęcia w konkursie fotograficznym „Tychy Press Photo” który jest organizowany po raz kolejny przez Teatr Mały w Tychach.

Tychy Press Photo to konkurs i wystawa fotografii prasowej. Formuła jest otwarta, zgodnie z regulaminem nie trzeba być zawodowo związanym z mediami. Od 2009 roku w konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w danym roku w Tychach, a także - po raz pierwszy - osoby w żaden sposób niezwiązane z Tychami, ale w tym ostatnim przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Takiego ograniczenia nie mają tyszanie bądź osoby w Tychach pracujące - mogą zgłaszać zdjęcia wykonane w dowolnym zakątku kuli ziemskiej.

Termin zgłaszania prac na konkurs mija na początku stycznia. Wystawa pokonkursowa otwierana jest w lutym i trwa około miesiąca. Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w poprzednim roku. Wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć rok wcześniej lub później, jeśli ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne. Mogą być wcześniej publikowane, mogą brać udział w innych konkursach.

Wystawa i konkurs są okazją do przypomnienia wydarzeń minionych 12 miesięcy. Powracają zdjęcia, których żywot w gazecie jest bardzo krótki. Jest też okazja pokazać ujęcia, które z różnych powodów nie załapały się do druku. Dla osób nie związanych z mediami Tychy Press Photo to szansa skonfrontowania swoich umiejętności z zawodowcami.

Nadesłane na konkurs prace ocenia jury, które jest niezależne od organizatorów. Tworzą je doświadczeni fotoreporterzy i fotoedytorzy, w tym szefowie agencji fotograficznych i szefowie działów foto śląskich gazet. Wśród jurorów byli między innymi:


- Bartłomiej Barczyk – szef działu foto katowickiego oddziału Gazety Wyborczej, laureat Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej,
- Marta Błażejowska - katowicki oddział Gazety Wyborczej,
- Dominik Gajda - freelancer, pomysłodawca Tychy Press Photo,
- Arkadiusz Gola – "Polska. Dziennik Zachodni", członek ZPAF
- Rafał Klimkiewicz – agencja Edytor.net, laureat Grand Prix Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej,
- Roman Koszowski - agencja Edytor.net,
- Lech Kowalczyk - artysta plastyk,
- Krzysztof Matuszyński - agencja Edytor.net,
- Łukasz Pudełko - artysta plastyk, kierownik tyskiej Galerii "Obok",
- Józef Wolny - szef działu foto "Gościa Niedzielnego".

Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2010 roku.

Prace muszą dotrzeć do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 stycznia 2011 roku. Prace zgłoszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę przez jury.


Do zdjęć należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną godłem i zawierającą wewnątrz kartę zgłoszenia która można pobrać ze strony organizatora.

 


Konkurs fotograficzny - Tychy Press Photo 2011

W górę