Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

mapa4.jpgZapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie  fotograficznym "Cześć Polsko" którego organizatorem jest Aleja Kultury Sp. z o.o. Konkurs skierowany do wszystkich fotografujących, którzy chcą pokazać Polskę, z jakiej są dumni i jakiej obraz chcieliby przekazać światu.

 

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie  fotograficznym "Cześć Polsko" którego organizatorem jest Aleja Kultury Sp. z o.o. Konkurs skierowany do wszystkich fotografujących, którzy chcą pokazać Polskę, z jakiej są dumni i jakiej obraz chcieliby przekazać światu.

W  drugiej połowie 2011r . Polska obejmie prezydencję Unii Europejskiej. Nadarza się niezwykła okazja do zaprezentowania Polski współczesnej z całą jej złożonością i bogactwem tożsamości, jej nowoczesność i powiązania z tradycją. Proponujemy stworzenie silnego przekazu za pomocą sztuki. Sztuka fotografii oprócz swej siły artystycznego wyrazu ma możliwość pokazania za granicą obrazu Polski. Obrazu, który od chwili jej wstąpienia do Unii Europejskiej, zmienił się na korzyść. Jednak w powszechnie dostępnej w masowych mediach ikonografii Polska nadal nie funkcjonuje jako kraj nowoczesny, pełen bogatej kultury i natury. Chcemy ukazać Polskę jako barwny kraj, zamieszkały przez ludzi mających marzenia i potrafiący je realizować. Zorganizowanie wystawy fotograficznej o współczesnej Polsce jest szansą pokazania specyfiki naszego kraju, uwydatniając jednocześnie to wszystko co łączy ją z innymi krajami Europy. Dla tego organizujemy Konkurs Fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami. Chcemy, aby plonem Konkursu stał się zbiór obrazów prezentujących Polskę i Jej mieszkańców w ciekawy i pozytywny sposób.

Konkurs ma charakter otwarty czyli bez kategorii wiekowych czy podziału na profesjonalistów i amatorów. Nie ma też żadnych podziałów tematycznych. Jedynymi kryteriami są: artystyczna jakość i pozytywny przekaz o naszym kraju oraz wymagania techniczne umożliwiające wydruk wielkoformatowy wybranych prac (zamieszczone w regulaminie).

Organizatorem Konkursu jest Aleja Kultury Sp. z o.o. Współorganizatorami i Partnerami konkursu są między innymi: Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF (patronat artystyczny), Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (patronat artystyczny) oraz Instytut Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego a także odpowiedzialna za PR Agencja DIART.

Udział w Jury wezmą wybitni fotograficy: Chris Niedenthal – przewodniczący, Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik oraz: profesor Fotografii Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, przedstawiciel MSZ oraz kurator wystawy - Antoni Rodowicz.
 
Prace mogą być nadsyłane tylko w wersji elektronicznej na specjalnie przygotowany serwer.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wysyłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, uczestnik otrzyma hasło umożliwiające umieszczenie zgłaszanej fotografii na serwerze: ftp://www.lis.uw.edu.pl

Każda z nadesłanych fotografii musi zawierać następujący opis (zawarty w formularzu zgłoszeniowym):

- dane personalne uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL
- tytuł fotografii
- datę i miejsce wykonania fotografii
- maksymalnie dwuzdaniowy opis fotografii

Zgłoszenia prac będą przyjmowane od 12 listopada do 12 grudnia 2010 r.

Zdjęcia powinny mieć rozdzielczość minimum 70 dpi przy wielkości 1:1 do wydruku 70 x 100 cm. Rekomendowana rozdzielczość 150 dpi, format zapisu TIFF z kompresją LZW w ostateczności JPG, RGB lub CMYK pod Euroscale v2.
 
Jury przyzna nagrody:

I miejsce - 10 000,- zł,
II miejsce 6 500,- zł,
III miejsce 3 500,- zł,

Dokona również wyboru kilkudziesięciu najciekawszych fotografii, które razem z pracami laureatów wezmą udział w planowanej na Lipiec 2011 wystawie pokazywanej w Polsce i na świecie organizowanej we współpracy z placówkami dyplomatycznymi MSZ.

Planowane jest wydanie atrakcyjnego edytorsko Albumu zawierającego wybrane fotografie.

Regulamin konkursu oraz Formularz zgłoszenia do konkursu.


Cześć Polsko - Konkurs fotograficzny
Termin przyjmowania prac: 12 listopad - 12 grudzień 2010 r.

W górę