forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Cześć Polsko - Konkurs fotograficzny

Miasto - foto-info.pl.

mapa4.jpgZapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie  fotograficznym "Cześć Polsko" którego organizatorem jest Aleja Kultury Sp. z o.o. Konkurs skierowany do wszystkich fotografujących, którzy chcą pokazać Polskę, z jakiej są dumni i jakiej obraz chcieliby przekazać światu.

 

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie  fotograficznym "Cześć Polsko" którego organizatorem jest Aleja Kultury Sp. z o.o. Konkurs skierowany do wszystkich fotografujących, którzy chcą pokazać Polskę, z jakiej są dumni i jakiej obraz chcieliby przekazać światu.

W  drugiej połowie 2011r . Polska obejmie prezydencję Unii Europejskiej. Nadarza się niezwykła okazja do zaprezentowania Polski współczesnej z całą jej złożonością i bogactwem tożsamości, jej nowoczesność i powiązania z tradycją. Proponujemy stworzenie silnego przekazu za pomocą sztuki. Sztuka fotografii oprócz swej siły artystycznego wyrazu ma możliwość pokazania za granicą obrazu Polski. Obrazu, który od chwili jej wstąpienia do Unii Europejskiej, zmienił się na korzyść. Jednak w powszechnie dostępnej w masowych mediach ikonografii Polska nadal nie funkcjonuje jako kraj nowoczesny, pełen bogatej kultury i natury. Chcemy ukazać Polskę jako barwny kraj, zamieszkały przez ludzi mających marzenia i potrafiący je realizować. Zorganizowanie wystawy fotograficznej o współczesnej Polsce jest szansą pokazania specyfiki naszego kraju, uwydatniając jednocześnie to wszystko co łączy ją z innymi krajami Europy. Dla tego organizujemy Konkurs Fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami. Chcemy, aby plonem Konkursu stał się zbiór obrazów prezentujących Polskę i Jej mieszkańców w ciekawy i pozytywny sposób.

Konkurs ma charakter otwarty czyli bez kategorii wiekowych czy podziału na profesjonalistów i amatorów. Nie ma też żadnych podziałów tematycznych. Jedynymi kryteriami są: artystyczna jakość i pozytywny przekaz o naszym kraju oraz wymagania techniczne umożliwiające wydruk wielkoformatowy wybranych prac (zamieszczone w regulaminie).

Organizatorem Konkursu jest Aleja Kultury Sp. z o.o. Współorganizatorami i Partnerami konkursu są między innymi: Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF (patronat artystyczny), Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (patronat artystyczny) oraz Instytut Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego a także odpowiedzialna za PR Agencja DIART.

Udział w Jury wezmą wybitni fotograficy: Chris Niedenthal – przewodniczący, Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik oraz: profesor Fotografii Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, przedstawiciel MSZ oraz kurator wystawy - Antoni Rodowicz.
 
Prace mogą być nadsyłane tylko w wersji elektronicznej na specjalnie przygotowany serwer.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wysyłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, uczestnik otrzyma hasło umożliwiające umieszczenie zgłaszanej fotografii na serwerze: ftp://www.lis.uw.edu.pl

Każda z nadesłanych fotografii musi zawierać następujący opis (zawarty w formularzu zgłoszeniowym):

- dane personalne uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL
- tytuł fotografii
- datę i miejsce wykonania fotografii
- maksymalnie dwuzdaniowy opis fotografii

Zgłoszenia prac będą przyjmowane od 12 listopada do 12 grudnia 2010 r.

Zdjęcia powinny mieć rozdzielczość minimum 70 dpi przy wielkości 1:1 do wydruku 70 x 100 cm. Rekomendowana rozdzielczość 150 dpi, format zapisu TIFF z kompresją LZW w ostateczności JPG, RGB lub CMYK pod Euroscale v2.
 
Jury przyzna nagrody:

I miejsce - 10 000,- zł,
II miejsce 6 500,- zł,
III miejsce 3 500,- zł,

Dokona również wyboru kilkudziesięciu najciekawszych fotografii, które razem z pracami laureatów wezmą udział w planowanej na Lipiec 2011 wystawie pokazywanej w Polsce i na świecie organizowanej we współpracy z placówkami dyplomatycznymi MSZ.

Planowane jest wydanie atrakcyjnego edytorsko Albumu zawierającego wybrane fotografie.

Regulamin konkursu oraz Formularz zgłoszenia do konkursu.


Cześć Polsko - Konkurs fotograficzny
Termin przyjmowania prac: 12 listopad - 12 grudzień 2010 r.

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież